Aktualności

Chorwacja to jeden z najpopularniejszych letnich kierunków… W lipcu i sierpniu tamtejsze plaże przeżywają prawdziwe oblężenie, podobnie jak najpiękniejsze miasta i najciekawsze atrakcje turystyczne. Zachęcamy więc do tego, by odwiedzać Chorwację zimą, gdy kraj zwalnia i odkrywa przed nami swoje drugie oblicze.
Szukacie najpiękniejszych zachodów słońca w Chorwacji? Musicie więc odwiedzić Zadar! Miasteczko w niczym nie ustępuje Dubrownikowi ani Splitowi, kusząc turystów urokliwymi zakątkami i atrakcjami. Zapraszamy na spacer po Zadarze!
Ciepły niemal o każdej porze roku Adriatyk, jasne plaże i zachwycające widoki – tak w dużym skrócie można opisać Chorwację. Tym, co zachęca turystów do wizyt w tym kraju, są również malownicze wyspy, z których każda jest inna. Odwiedzając je, ma się wrażenie odkrywania tajemniczych krain, leżących pod błękitnym chorwackim niebem.
Chorwacja to kraj, w którym turystów zachwycają nie tylko plaże i błękitne morze, ale także różnorodność fauny oraz flory. W kraju nad Adriatykiem stworzono osiem parków narodowych, których przyroda tworzy tam prawdziwy raj na ziemi.
Zagrzeb to największe chorwackie miasto, będące zarazem stolicą tego kraju. Tę metropolię zamieszkuje obecnie ponad milion osób. Mimo tego, miasto zachowało swój urok i daleko jest mu to znanych stolic europejskich, w których prym wiodą coraz wyższe budowle, drapacze chmur i pościg za pieniędzmi. W Zagrzebiu jest zaskakująco spokojnie, wszystko płynie tu swoim rytmem, nikt się do niczego nie śpieszy. Zastanawiacie się, co takiego niezwykłego jest w tym mieście? Nie wiecie, co wyróżnia Zagrzeb spośród innych miast? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie kilku miejsc wartych odwiedzenia podczas wakacji w Zagrzebiu, aby przynajmniej w ten sposób pokazać Wam wspomnianą już magię i zachęcić do wizyty w tym mieście.
Jeśli poszukujecie swojego raju na ziemi, gdzie będziecie mogli podczas wakacji rozkoszować się wspaniałymi widokami i krystalicznie czystą wodą, chorwacka miejscowość Opatija spełni Wasze oczekiwania. To nowoczesne turystycznie miasto, oferujące wypoczynek na wysokim poziomie. Jakie zabytki i atrakcje turystyczne będą czekać na Was w tym ekskluzywnym kurorcie? Sprawdźmy.
Baška to chowackie miasto położone na największej wyspie w tym kraju, jaką jest Krk. To urokliwe miasteczko znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy. Od popularnego wśród Chorwatów, jak i turystów, odwiedzających kraj, miasta Krk dzieli Baškę zaledwie 19 kilometrów. To jednak ona jest jedną z wielu perełek turystycznych tego regionu pięknej Chorwacji. Okazuje się bowiem, że miasto - poza tym, że piękne - jest pełne atrakcji , miejsc ciekawych do zwiedzenia i zakątków niczym z bajki. Jeśli chcecie się przekonać, jakie sa najciekawsze z nich - zapraszamy do lektury naszego zestawienia.
Orebić to gmina i niewielkie miasteczko portowe o pięknym położeniu na południowo-dalmatyńskim półwyspie Pelješac. Orebić leży zaledwie 100 km na zachód od Dubrownika, u stóp góry świętego Eliasza, dlatego wielu turystów, wybierając się na Chorwację, odwiedza Orebić przy okazji wizyty właśnie w Dubrowniku, będącym najczęściej wybieranym przez turystów na wakacje chorwackim miastem. Okazuje się, że Orebić, zaledwie czterotysięczne miasto, jest niezwykle atrakcyjnym dla turystów, którzy je odwiedzają. Jeśli jesteście ciekawi, jakie są najciekawsze miejsca w chorwackim Orebićiu, koniecznie przeczytajcie zestawienie naszych propozycji - zobaczmy, jakie są atrakcje tego miasta.
Krk to chorwackie miasto znajdujące się na wyspie o tej samej nazwie. Wakacje w Chorwacji przez wielu uważane są za spełnienie marzeń. Trudno się z tym nie zgodzić. Chorwacja posiada piękne, piaszczyste plaże oraz bajecznie czyste wody Adriatyku. Wyspa Krk jest jedną z najpiękniejszych w Chorwacji. Corocznie przyciąga tłumy turystów chcących zaznać raju na ziemi. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na Was w Krku.
Dziś zabierzemy Was do wspaniałego, zabytkowego miasta w południowej Dalmacji w Chorwacji , uważanego za miejsce narodzin podróżnika Marco Polo. Miasto to oferuje turystom nie lada atrakcje: piękne plaże, ciepłe morze i wiele romantycznych zakątków do zwiedzenia. Poznajmy bliżej to niesamowite miasto z promowym nabrzeżem, znajdujące się przy kanale Peljeszac na północnym wschodzie wybrzeża wyspy o tej samej nazwie – Korczula . Jesteście gotowi?