Noclegi -> Noclegi Będzin -> aktualności -> Festiwal Muzyki Celtyckiej „ZAMEK”

wyszukaj nocleg

Region

Miasto

Wybierz kategorię

Cena (PLN)

od do

Odległość od centrum (km)

od do


+ wyszukiwanie zaawansowane

Szukaj po nazwie obiektu

Nazwa (min.3 znaki)

REKLAMA

Festiwal Muzyki Celtyckiej „ZAMEK”

(2009-08-26)

Już 28 sierpnia rusza VII edycja 3-dniowego Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie. Jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski, znajduje się w czołówce największych i najważniejszych celtyckich imprez w Europie Środkowej.

Każdego roku na zamkowe wzgórze zjeżdża ponad setka wykonawców i kilkutysięczny tłum miłośników nie tylko celtyckiego grania. Tegoroczna edycja to 2 sceny, na których zagra i zatańczy łącznie 15 zespołów z kraju i zagranicy. Jak zawsze, Festiwalowi towarzyszyć będą liczne wydarzenia kulturalne: warsztaty muzyczne i taneczne, wernisaże oraz nocne jam sessions. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny

Będzin – polska stolica celtyckiego grania


Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” to cykliczna impreza odbywająca się w Będzinie, w każdy ostatni weekend wakacji. W tym roku Festiwal potrwa od 28 do 30 sierpnia. Na dużej scenie zlokalizowanej u stóp będzińskiego zamku oraz małej – na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie (ul.Małachowskiego 43), wystąpi 11 zespołów oraz 4 grupy taneczne. Podczas 3 dni zagrają m.in.: brytyjski bard Tim O’Connor z zespołem, wirtuoz harfy Jochen Vogel, francuski Startijenn oraz ulubieńcy będzińskiej publiczności – walijski zespół One String Loose. Spośród polskich „Celtów”, zobaczymy m.in.: Zespół Muzyki Celtyckiej Beltaine, który jest jednym z pomysłodawców i współorganizatorów imprezy, a także Danar, Filids oraz Greenwood. Jak co roku, festiwalowi goście będą mogli podziwiać również nieprzeciętne umiejętności formacji tańców irlandzkich. Tym razem będą to: Glendalough, Beltaine, Galway i Eriu.


„Zamek” – festiwal (od) warsztatu


 Koncertom Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” towarzyszyć będą liczne wydarzenia kulturalne. Na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie odbędą się bezpłatne warsztaty tańców irlandzkich, szkockich i bretońskich, a także nocna zabawa taneczna przy muzyce na żywo – Fest Noz. Wszyscy, którzy będą chcieli rozbudować swój muzyczny warsztat, będą mieli okazję wziąć udział w otwartych warsztatach muzycznych oraz nocnych jam sessions.
Celtycki świat oczyma Polaków.


Tegoroczny Festiwal otworzą wystawy tematyczne. Pod wspólnym tytułem „Z Polski na wyspy zielone”, odbędą się dwa wernisażemalarski i fotograficzny. Wystawie akwareli towarzyszyć będzie zlot malarzy skupionych wokół www.akwarela.fora.pl Podczas pierwszego dnia Festiwalu odbędzie się również slideshow „Moja Bretania”, który jest fotograficzną dokumentacją podróży Tomka Kowalczyka - nauczyciela tańców bretońskich. Cykl imprez towarzyszących, zamknie spektakl teatralny „Legendy celtyckie” w wykonaniu Teatru V LO z Katowic.


Więcej szczegółów na: www.zamekfestival.pl i www.okultura.bedzin.pl  

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Będzinie i Urząd Miejski w Będzinie.

 

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Będzinie, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Zespół Muzyki Celtyckiej Beltaine.

 

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego. 

Dodatkowych informacji udzielą:
Monika Buła Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” e-mail: media@zamekfestival.pl tel.: 0 607 267 013
Katarzyna Maciejewska Ośrodek Kultury w Będzinie e-mail: promocja@okultura.bedzin.pl tel.: 0 662 197 496

 

Grupa nocowanie.pl sprawuje patronat medialny nad Festiwalem Muzyki Celtyckiej „ZAMEK”.

zdjęcia

Promowane obiekty w Będzinie

Noclegi Rerak

kategoria:
Kwatery i pokoje

Noclegi Rerak

NOCLEGI, POKOJE GOŚCINNE w Będzinie

kategoria:
Kwatery i pokoje

NOCLEGI, POKOJE GOŚCINNE w Będzinie

REKLAMA

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Treść komentarza

Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie




Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych

REKLAMA

Giełda Noclegów

M68 rent a room -...

Pokój 4 osobowy z łazienką

6.6 EUR
zamiast 11 EUR
Katowice
zobacz -40%

Hotel Stara...

Pokój 2 osobowy z łazienką

161 PLN
zamiast 230 PLN
Bielsko Biała
zobacz -30% Zobacz więcej noclegów

Szukam noclegu

Kamery internetowe, praga, poprad, oravice, besenova, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Kołobrzeg , Krynica Zdrój , Łeba , Mielno , Międzyzdroje , Sopot , Świnoujście , Władysławowo , Zakopane