Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Święto Soli

Ogólnopolska impreza „Święto Soli” organizowana po raz ósmy przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na Zamku Żupnym łączy formę rodzinnego festynu i pokazu plenerowego z różnorodnymi działaniami muzealnymi skupionymi wokół problematyki solnej.

„Chopiniana”

Wraz ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza w ramach programu „Dziedzictwo Chopina” zapraszamy w niedzielę, 30 maja, o godz. 17.00, na plenerowe przedstawienie baletowe pt. „Chopiniana”. W spektaklu w choreografii Przemysława Śliwy wystąpią tancerze krakowskiego Zespołu Baletowego „Impression”.
Już niedługo klucze do pokoju hotelowego mogą być dla nas zupełnie zbędne. Wszystko za sprawą systemu Open Ways testowanego właśnie w sieci hoteli Holiday Inn, który umożliwia otwieranie drzwi do pokoju bez konieczności używania klucza.
Kolejna edycja z cyklu Powerade MTB Marathon już za nami. W Złotym Stoku wyzwanie podjęło 747 śmiałków, z czego 196 zdecydowało się na najdłuższy dystans. Deszczu nie brakowało, więc każdy z zawodników miał okazję walczyć z błotem.
Powódź nie wzbudza już tak dużych emocji jak jeszcze kilka dni temu, ale nie oznacza to, że sytuacja wróciła już do normy. W okolicy Puław poziom wody wciąż stanowi duże zagrożenie i służby ratunkowe wraz z mieszkańcami nie mają nawet chwili wytchnienia.
Po przerwaniu wałów w Zastowie cała gmina Wilków znalazła się pod wodą.
W Rzeszowie sytuacja wraca już do normy. Wielka woda nie jest już zagrożeniem i w tej chwili trwa sprzątanie wyrządzonych przez powódź szkód. Niestety miejscowości położone w północnej części Podkarpacia wciąż zmagają się z żywiołem.
Sytuacja powodziowa na południowych terenach kraju wciąż się poprawia. Podkrakowskie miejscowości mogą odetchnąć z ulgą, bo według specjalistów najgorsze mają już za sobą. Ziemia niestety nadal jest nasiąknięta, więc występują jeszcze lokalne podtopienia.
Walka z wielką wodą na Wiśle nadal trwa. Dla bezpieczeństwa zamknięta została ulica Puławska - droga dojazdowa do Puław. Władze nie wykluczają zamknięcia kolejnych dróg. Ile taka sytuacja jeszcze potrwa? Nie wiadomo.