Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Z uwagą wyczekiwany jest jedyny w Polsce koncert kwartetu Wayne’a Shortera. Ten najwybitniejszy dzisiaj saksofonista jazzu wraz z uhonorowanym najważniejszymi nagrodami kwartetem zagra dla nas w ramach Ery Jazzu już 24 kwietnia w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Krótka wiosenna trasa koncertowa w Europie ( w tym jedyny koncert w Polsce) zapowiadana jest jako ostatnia wizyta legendarnego saksofonisty na Starym Kontynencie !
W niedzielę, 25 marca, o godz. 19.00, na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się koncert "Solidarni z Białorusią". Główna część koncertu będzie transmitowana na Żywo, od 21.10, przez TVP1, TV Polonia i Europejskie Radio dla Białorusi. Pomysłodawcą koncertu jest Inicjatywa Wolna Białoruś. Już po raz drugi organizuje go wspólnie z m. st. Warszawa oraz TVP
Już za nieciały miesiąc na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna, piąta edycja Wiosennej Giełdy Turystycznej!
Teodor Durski - ur. 1976 r., w 2003 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na ASP w Łodzi. Niewielu początkujących artystów może się poszczycić taką ilością prestiżowych wyróżnień. Wystawa potrwa od 16 marca do 11 kwietnia 2007
W marcu i kwietniu w Bunkrze Sztuki można obejrzeć wystawę Janka Simona Gradient. Jest to pierwsza tak duża prezentacja prac tego artysty, wywodzącego się z Krakowa, a należącego do najważniejszych reprezentantów młodej polskiej sceny artystycznej.
W dniach 22-25 marca 2007 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się czwarta już edycja międzynarodowych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, w randze Finału Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej - Sygnity Toyota World Cup.
Kasia Cerekwicka, Małgorzata Kożuchowska, Justyna Steczkowska, Dorota Stalińska, Tomasz Stockinger to zaledwie początek listy gwiazd, które w ostatni weekend odwiedziły Hotel Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. Oficjalnie otwarcie odbyło się w sobotę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
"Patrz Work". Nazwa projektu ma wiele wspólnego z patrzeniem i pracą, ale na pewno nie ma bezpośredniego związku z szukaniem pracy – czynności dla Polaków nowej i trudnej. Autorki projektu – Gosia Golińska i Anna Wilczyńska intensywnie pracują w wyuczonych zawodach (Gosia – projektuje grafikę użytkową, Anna – projektuje ubiory).
Przemiany są pierwszą indywidualną wystawą Małgorzaty Markiewicz w Bunkrze Sztuki. W nowym projekcie, przygotowanym specjalnie do wnętrza Galerii Dolnej, odchodzi od dotychczasowej praktyki artystycznej (haft, szydełkowanie, recykling odzieży itp.). W Przemianach pojawiają się natomiast: beton, fresk i fotografia.
Al Di Meola jest częstym gościem ERY JAZZU –rekomenduję kolejną  wizytę artysty Dionizy Piątkowski, dyrektor Ery Jazzu -  ale za każdym razem prezentuje inne oblicze swojej muzyki. Koncert odbędzie się 28.03.2007 o godzinie 20:00 w warszawskiej sali kongresowej.