Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

W dniach 18 – 22 kwietnia 2007 odbędzie się 43 edycja wrocławskiego Festiwalu Jazzowego. Wśród tegorocznych gwiazd między innymi: STANLEY CLARKE, KENNY GARRETT i MADELEINE PEYROUX
Już po raz trzeci, dolnośląskie eliminacje do krakowskiego Przeglądu Kabaretów PAKA, odbędą się w Firleju w dniach 7-8.03.2007.
8 marca 2007 o godz. 16.00 w galerii Szkła i Ceramiki, pl. Kościuszki 9/10 odbędzie się wernisaż wystawy Krystyny Cybińskiej / Ceramika połączony z uroczystym otwarciem galerii Szkła i Ceramiki w nowej siedzibie.
Rok 2006 był przełomowy dla Nocowanie.pl. W przeciągu 12 miesięcy serwis zdobył i utrzymał pierwszą pozycję w kategorii serwisów internetowych z własną bazą noclegową w Polsce.
Kobiecość stereotypowo postrzegana to romantyzm, ciepło i idealizacja wizerunku, czyli wszystko to, co powierzchowne. Jest to obraz projektowany najczęściej przez męską część społeczeństwa. Przyglądając się praktyce artystycznej kobiet szczególnie w tzw autotematyce bardzo rzadko obraz taki można odnaleźć. Kobiecość wcale nie jest koronkowo nostalgiczna, ale realna, osadzona w refleksji nad zmieniającym się ciałem, emocjami i wyobrażeniami.

Festiwal Wiosny

Po ubiegłorocznym sukcesie niezwykłej interpretacji „Święta wiosny” Igora Strawińskiego – spektaklu „Sacre du Printemps” w wykonaniu Compagnie Heddy Maalem z udziałem afrykańskich tancerzy, CK „Zamek” zaprasza na drugą edycję Festiwalu Wiosny, którego clou stanowić będzie kolejna adaptacja tego niezwykłego dzieła.
Nazywany przez znawców  „Ferrarri tańca irlandzkiego”, spektakl powraca na żądanie publiczności i dla tych, którzy nie zdobyli biletów podczas ostatniej, totalnie wyprzedanej wizyty zespołu wiosną 2006. Trasa luty - marzec 2007 składa się z 22 przedstawień w 14 polskich miastach, w tym czterech przedstawień w warszawskiej Sali Kongresowej oraz po dwa w : Łodzi, Krakowie, Toruniu i Szczecinie. Specjalne przedstawienie w dzień Świętego Patryka odbędzie się 17 marca w Gdańsku.
RHYTHM of the DANCE w wykonaniu zespołu National Dance Company of Ireland zalicza się obok Lord of the Dance do światowej czołówki widowisk tańca irlandzkiego. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich innych tego typu spektakli, tylko obsada Rhythm of the Dance jest złożona wyłącznie z Irlandczyków, co daje gwarancję autentyczności. Dzięki temu uzyskali tytuł Państwowego Zespołu Tańca.
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku jest miejscem spotkań artystów z różnych stron świata, z różnymi kulturowymi doświadczeniami, różnymi tradycjami. Prezentowany wybór kolekcji sztuki kształtowany był równolegle z działalnością Centrum Rzeźby Polskiej, początkowo jako ośrodka pracy twórczej pracy począwszy od 1965 r. W jej skład wchodzą dzieła, które w wielu przypadkach zostały wykonane in situ, zanim jeszcze Centrum uzyskało obecną strukturę w 1981 r.

Szantki 2007

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Żeglarskiej i Poezji Morskiej "Szantki" to Dwudniowa impreza o kilkunastoletniej tradycji. Składa się z dwóch części: Konkursu piosenki szantowej i Wieczoru poezji morskiej. Szanty są to tradycyjne pieśni pracy, wykonywane na pokładach żaglowców w XVIII i XIX wieku. W programie, przeplatając je opowieścią o tamtych czasach, ludziach i ich życiu przenosimy się ze słuchaczami w minione dni... Wykonawcy pieśniami opowiadają o żeglarskim losie, pracy na pokładzie: przy linach, pompie czy kabestanie, a także o odpoczynku, tęsknotach, bitwach i wielorybach.