Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Bestseller wszechczasów! Marzenie każdego dziecka! Ikona pop kultury – lalka Barbie i najsłynniejsze klocki na świecie – LEGO. Dwie kultowe zabawki na jednej, niezwykłej wystawie – THE WONDERFUL WORLD OF BARBIE AND LEGO. Wielka atrakcja dla całej rodziny.
Jest to 15 już ekspozycja z tego cyklu wystaw organizowanych przez Muzeum Historyczne od 1992 r. Wystawa została przygotowana dzięki życzliwej zgodzie władz klasztornych. Wystawa wpisuje się w całoroczne uroczystości 750. rocznicy śmierci św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina, przypadającej w 2007 r.
VI Mistrzostwa Polski Parlamentarzystów, Samorządowców i Pracowników Samorządowych w Narciarstwie Alpejskim. Patronat honorowy nad imprezą objął: Marszałek Sejmu – Marek Jurek
Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, wpisując się w obchody 750-lecia lokacji miasta organizuje wystawę pt.: "Rozpoczęte dzieło trwa. Z życia mieszkańców Krakowa w dobie autonomii galicyjskiej 1866-1918". To najwcześniejszy okres w życiu miasta, który został udokumentowany fotograficznie. To zarazem czas ważnych przemian w życiu kulturalnym, gospodarczym, które wprowadziły Kraków w wiek XX.
Wystawa, pierwsza tak duża ekspozycja przedstawiająca Tatry, pokazuje jak najwybitniejsi polscy artyści przełożyli na język plastyczny autentyczne przeżycie gór. Ponad dwieście zgromadzonych na niej dzieł autorstwa m.in: Malczewskiego, Ślewińskiego, Witkiewicza, Wróblewskiego czy Wyczółkowskiego, przedstawia najczęściej malowane motywy: Giewont, Morskie Oko, wiatr halny, spiętrzone masywy skalne, ośnieżone szczyty i hale, górali przy watrze.
Z przyjemnością informuję, że Fisz i Emade wraz z grupą Tworzywo Sztuczne pojawią się na początku lutego we Wrocławiu i Poznaniu. Będą to jedne z pierwszych występów po otrzymaniu przez artystów prestiżowej nagrody "Paszportów Polityki"
W dniach 20-22 kwietnia 2007 r. odbędą się XII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie
Gdy wydali pierwszy przebój -„Supergirl”- świat zwariował na ich punkcie. Szturmem zdobyli listy przebojów, a ich piosenki zdominowały stacje radiowe. Nie bez przyczyny są uważani za groźnego konkurenta dla U2. Choć grają dość krótko, mają już na koncie kilka platynowych płyt.
Muzyczny głos serialu Ally McBeal, piękna kobieta, inteligentna autorka tekstów i niezwykle utalentowana wokalistka. Zachwycająca uroda w połączeniu z ciepłym, soulowym brzmieniem są sekretem jej sukcesu. Aretha Franklin naszych czasów trafia do kobiecych serc, bo świetnie je rozumie. Pragnie tego samego.
22 lutego w warszawskiej Sali Kongresowej powieje ciepłym i nostalgicznym, portugalskim fado. Wielką gwiazdą  i ambasadorem tej sztuki jest pieśniarka Mariza. Sukcesy wokalistki wylansowały fado do wielkiej sztuki estradowej a rozsławienie  Marizy i fado wniósł  także  kultowy film    "Lisbon Story" w reżyserii Wima Wendersa . Także wspólny występ Marizy i Stinga w nagraniu "A Thousend Years", oficjalnego hymnu Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, był  ważnym etapem  kreacji mody na portugalskie rytmy w dzisiejszej muzyce popularnej.