Imprezy i koncerty w Kazimierzu Dolnym Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny Aktualności

Koncert muzyki klezmerskiej.
W niedzielę 26 lutego o godz. 13:00 zapraszamy do Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego Kamienica Celejowska (ul. Senatorska 11) na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Wojciech Fangor. Nieoczekiwane konteksty". O życiu i sztuce artysty opowie Dorota Seweryn-Puchalska. Wstęp wolny!
W niedzielę 19 lutego o godz. 12:00 zapraszamy do Oddziału Dom Kuncewiczów (ul. Małachowskiego 19) na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Kazimierz Dolny w obiektywie". O założeniach wystawy i fotografach lekarzach opowie Monika Januszek-Surdacka. Wstęp wolny!
Książka Igi Sarzyńskiej to podróż do magicznego świata wypieków. Autorka prezentuje w niej swoje pomysły na dekoracje pierników, babeczek i tortów. Zdjęcia do książki wykonała Kinga Błaszczyk – Wójcicka. Premiera książki odbędzie się na targach Expo Sweet w Warszawie 26.02-1.03.
Spotkanie z Mają Wolny i jej najnowszą książką odbędzie się w Kuncewiczówce 5 marca o godzinie 16.00.
W sobotę 18 lutego o godz. 13:00 Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Galerii Wystaw Czasowych (Rynek 19) na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Atlas sztuki Janusza Towpika". W świat ilustracji przyrodniczych i książkowych Towpika wprowadzi zwiedzających dr Seweryn Kuter, kustosz Muzeum Nadwiślańskiego. Wstęp wolny! Janusz Towpik (1934-1981) był artystą plastykiem, ilustratorem książek i atlasów przyrodniczych, animalistą i wykładowcą rysunku.
Spotkanie poświęcone poezji Edwarda Piwowarka na zakończenie obchodów jubileuszu 700 lecia Bochotnicy. Organizator: Koło Emerytów i Rencistów w Bochotnicy.
Spotkanie czytelnicze prowadzi prof. Zofia Mitosek.
Wieczór poświęcony będzie promocji albumu poetycko-fotograficznego "Krajobrazy uczuć". Wojtek Matyja będzie też wykonywał muzykę znaną z kazimierskiego Rynku, a zarejestrowaną na płycie "Krajobrazy". W koncercie artyście towarzyszyć będzie znana radomska flecistka Patrycja Półkozic-Dąbkowska.
Msza św. za pomordowanych mieszkańców Kazimierza   w niemieckich obozach koncentracyjnych - szczególnie w Oświęcimiu.