Imprezy i koncerty nad Jeziorem Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Elbląg
Miejsce imprezy:
Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID
Miejscowość:
Elbląg
Miejsce imprezy:
Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID
Miejscowość:
Mrągowo
Miejsce imprezy:
Muzeum w Ratuszu
Miejscowość:
Olsztyn
Miejsce imprezy:
Uniwersytet Warmińsko - Mazurski

Aktualności

Fascynująca, dokumentalna opowieść o podróży w poszukiwaniu własnej tożsamości. „Ślady stóp” w Kinie Światowid od 31 marca do 13 kwietnia.
Zapraszamy na koncert wokalistki Agnieszki Chylińskiej, która wystąpi w ramach swojej letniej trasy pt. Forever Child . Impreza planowana jest na 7 lipca, na godzinę 20:30, w Amfiteatrze w Ostródzie.
22-letnia kobieta ciężarówką wjechała w grupę ludzi oczekujących na tramwaj. 8 osób zginęło, 12 zostało rannych. To nie był nieszczęśliwy wypadek. Działała z premedytacją. Chciała zabić jak najwięcej osób. Nie uciekała przed milicją. Nie broniła się na procesie. Była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci. Ta historia miała miejsce w Czechach w latach 70. Opowiada ją film "Ja, Olga Hepnarova”, który w elbląskim Kinie Światowid pokażemy 6 kwietnia o godz. 19:00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka.
Gdy z głośników popłyną pierwsze dźwięki, pierwsze osoby postawią gołą stopę na piasku przepięknej plaży, gdy słońce zacznie chować się za horyzontem krystalicznie czystej wody, zacznie się show, jakiego Boszkowo jeszcze nie doświadczyło. Zapraszamy 29 lipca!
Sam Mozart właśnie „Idomenea” uważał za jedną ze swoich najlepszych oper. Zaczerpnięta z mitologii greckiej historia króla Krety obfituje w dramatyczne zwroty akcji i typową dla swoich czasów baśniową ornamentykę. Transmisja z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku w Kinie Światowid już 25 marca (sobota) o godz. 17:55.
„Sonia” to utrzymany w klimacie realizmu magicznego, wysmakowany wizualnie film, który łamie schematy narracyjne kina dla młodych widzów. To opowieść o spotkaniu, które zmienia świat nie do poznania i o przygodzie, której wspomnienie zostaje z nami do końca życia."Sonia" w Kinie Światowid od 24 marca do 6 kwietnia.
To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Azyl  w Kinie Światowid od 24 marca do 6 kwietnia.
Psychologiczny thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach. To ekranizacja książki napisanej przez Krystiana Balę, oskarżonego o jedno z najgłośniejszych morderstw w Polsce. „Amok” w Kinie Światowid od 24 marca do 6 kwietnia.
Animacja „Zając Max ratuje Wielkanoc”, to doskonała propozycja dla dużych i małych widzów – gratka dla wszystkich szukających w kinie nie tylko pierwszorzędnej rozrywki, ale i mądrego przesłania. Przesympatyczni futerkowi bohaterowie, świetny polski dubbing, szczypta magii i tajemnica Zająca Wielkanocnego czekają już na odkrycie! Zając Max ratuje Wielkanoc w Kinie Światowid od 24 marca do 6 kwietnia.
Światowej sławy zespoł „Bieriozka” wystąpi 18 listopada 2017 roku o godz. 19:00 w Suwalskim Domu Kultury. Ten wieczór zostanie w Waszej pamięci na zawsze! Serdecznie zapraszamy!