Imprezy i koncerty w Wetlinie Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Imprezy w okolicy Wetliny

Miejscowość:
Przysłup
(ok. 7km od Wetliny)
Miejsce imprezy:
Siedlisko Brzeziniak

Wetlina Aktualności

30 września zapraszamy na koncert Pawła Kaczmarczyka, który wystąpi w Gościńcu Stare Siodło w Wetlinie.
Wetlina to malownicza miejscowość położona w samym sercu Bieszczad. Które noclegi szczególnie polecają turyści? Sprawdźmy!
2 sierpnia zapraszamy do Wetliny na koncert zespołu Cisza jak ta.
29 lipca zapraszamy a koncert zespołu Le Moor do Wetliny!
25 lipca zaraszamy na koncert zespołu Mr.Pollak w Wetlinie!
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na darmowe warsztaty gobeliniarskie. Jednocześnie, informujemy, że zajęcia rozpoczną się 2 września o godz. 15:00 i będą się odbywać w każdą środę o tej godzinie w remizie w Wetlinie.

Lato w Bieszczadach

Polskie góry przyciągają turystów o każdej porze roku. Latem również. Długie spacery, świeże powietrze oraz piękne krajobrazy - oto wymarzony urlop wielu Polaków.
Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy położony jest w Bieszczadach Zachodnich, na zachód od Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego Doliny Sanu. Wraz z nimi wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie".
Jawornik to szczyt w bocznym grzbiecie pasma granicznego Bieszczadów Zachodnich, odbiegającym z Riabiej Skały na północ. Wznosi się 400 m ponad wsią Wetlina. W całości pokryty lasem bukowym. Wąską przełęczą (933 m n.p.m.) połączony jest ze szczytem Paportnej.

Rzeka Wetlina

Wetlina ma źródła pod Przełęczą Wyżną i w górnym odcinku płynie przez Bieszczadzki Park Narodowy, a dalej przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy. W dolnym biegu, aż do ujścia, objęta jest rezerwatem Sine Wiry. Odcinek od źródła do ujścia Górnej Solinki bywa nazywany Wetlinka; niektóre źródła nazwę tę rozszerzają nawet na całą rzekę.