Dla prasy

Kontakt dla mediów:


Telefon: 516-206-845

Aktualne informacje prasowe Nocowanie.pl

 


Certyfikat „Sprawdzony Obiekt 2013” gwarancją noclegu.

(2.08.2013 r.)

 

Ponad 1000 obiektów noclegowych w całej Polsce zdobyło najwyższy stopień wiarygodności w trwającej od początku sezonu letniego akcji prowadzonej przez serwis Nocowanie.pl. Otrzymali oni indywidualnie przygotowany certyfikat „SPRAWDZONY OBIEKT 2013.”

Właściciele, umieszczając w widocznych miejscach przyznane wyróżnienie oraz specjalne naklejki informujące o jego zdobyciu, pomagają turystom w identyfikacji noclegów godnych zaufania, a tym samym podnoszą wartość prowadzonego przez siebie obiektu.

Certyfikaty otrzymały obiekty, które spełniają wszystkie kryteria weryfikacji programu (m.in. otwartość na opinie internautów czy staż w serwisie) a ich wiarygodność została potwierdzona przez przedstawiciela Nocowanie.pl.

„Jesteśmy mile zaskoczeni pozytywną reakcją samych właścicieli obiektów noclegowych, którzy w mailach i telefonach do nas, podkreślają, że to wyróżnienie jest dowodem ich rzetelności, a jednocześnie ukoronowaniem dotychczasowych starań i dbałości o dobro turystów.” - mówi Kamil Ruciński, Prezes spółki Nocowanie.pl

Certyfikaty SPRAWDZONY OBIEKT są kolejnym rozwiązaniem serwisu Nocowanie.pl, który od chwili swojego powstania w 2005 roku stale dąży do udoskonalenia świadczonych przez siebie usług. Obecnie jest to największy serwis noclegowy w Polsce, co potwierdzają ostatnie wyniki badania Megapanel PBI / Gemius / maj 2013.

Pliki do pobrania:
- certyfikat "Sprawdzony obiekt" od Nocowanie.pl

 

Oszuści nas nie zaskoczą, czyli sprawdzone noclegi od Nocowanie.pl
(10.06.2013 r.)

 

Nierzetelne oferty noclegów, nieaktualne zdjęcia pokoi a nawet brak pensjonatów pod wskazanym w ofercie adresem - takie niespodzianki mogą czekać na turystów poszukujących wymarzonego miejsca na odpoczynek. Czy istnieje skuteczny sposób, aby uniknąć podobnych sytuacji? Jednym z ciekawych rozwiązań jest certyfikat SPRAWDZONY OBIEKT, który dla swoich użytkowników wprowadził właśnie serwis www.Nocowanie.pl.

Wyróżnienie SPRAWDZONY OBIEKT przyznawane jest na podstawie 4 stopni weryfikacji. Pierwsze dwa stopnie uzyskują obiekty noclegowe odwiedzone przez przedstawicieli serwisu, w których wykonali oni zdjęcia autentycznych warunków pobytowych. Kolejne stopnie to promocja obiektów otwartych na opinie turystów (konstruktywnie wykorzystujących spostrzeżenia klientów i pozostających z nimi w stałej interakcji) oraz obiektów noclegowych współpracujących z serwisem minimum 12 miesięcy. 

„W ciągu ostatniego roku nasi przedstawiciele wykonali ponad 30 000 zdjęć w całej Polsce. Codziennie odwiedzamy kilkudziesięciu klientów. Dzięki temu możemy potwierdzić wiarygodność bazy noclegowej serwisu. Naszym obowiązkiem jest podzielenie się tą wiedzą z turystami. - mówi Kamil Ruciński, Prezes Zarządu Grupy Nocowanie.pl - Warto korzystać z serwisów internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Wszystko po to, aby wymarzony urlop przebiegał bez zakłóceń.” - dodaje Kamil Ruciński.

Przypomnijmy, że od 2012 roku przy rejestracji nowych obiektów noclegowych serwis Nocowanie.pl prowadzi dodatkową weryfikację przez Biuro Obsługi Klienta, sprawdzając dane rejestrowe firmy i dowody osobiste właścicieli. Ma ona na celu ochronę swoich użytkowników przed oszustami internetowymi.

Grupa Nocowanie.pl, której głównym serwisem jest www.Nocowanie.pl, powstała w 2003 roku. Obecnie jest liderem w branży turystycznej, nie zwalniając tempa rozwoju. Według badań Megapanel Gemius PBI jest najpopularniejszym serwisem noclegowym w Polsce - w sezonie letnim serwis Nocowanie.pl odwiedza ponad 2 mln użytkowników miesięcznie.

 

 

 

Rusza sprzedaż agencyjna w Grupie Nocowanie.pl
(9.04.2013 r.)


W kwietniu rusza biuro sprzedaży agencyjnej serwisów Grupy Nocowanie.pl. Tym samym, cieszący się w sezonie letnim popularnością ponad 2 mln realnych użytkowników serwis*, zyskuje doświadczoną Key Account Manager Patrycję Kościołowską.

Patrycja Kościołowska doświadczenie w sprzedaży zdobywała w kobiecej sieci reklamy internetowej Glossy Media (AGORA S.A.), gdzie awansowała na stanowisko Senior Account Managera. Realizowała kampanie dla kluczowych klientów sieci w Polsce m.in.: Bayer (Tak! Dla nowoczesnej antykoncepcji) i Wezyr (Premiera lata 2012, Premiera lata 2013, Kolekcja Lato 2013). Była prelegentką III Sympozjum DoKobiet.pl oraz „Tygodnia Kobiet Sukcesu” organizowanego przez Szkołę Główną Handlową.

W Grupie Nocowanie.pl, Patrycja Kościołowska będzie odpowiedzialna m.in. za rozwój oferty skierowanej do klientów agencyjnych, współpracę z siecią reklamy internetowej oraz sprzedaż oferty sponsoringu przygotowanej dla klientów indywidualnych. Obejmie stanowisko Key Account Managera.

„Powstanie w naszej firmie nowej struktury, w której osoby profesjonalnie zajmują się sprzedażą agencyjną jest kolejnym etapem realizacji przyjętej strategii. Serwis noclegowy numer jeden w Polsce, jakim jest Nocowanie.pl, dojrzał już do takich zmian." – mówi Kamil Ruciński – Prezes Zarządu Grupy Nocowanie.pl.

 

Kamery on-line od Nocowanie.pl!
(17 grudnia 2012 r.)

Nocowanie.pl jako pierwszy i jedyny ogólnopolski serwis noclegowy uruchomił system własnych kamer internetowych w jakości HD!

Od niedawna kamery z logo Nocowanie.pl można zobaczyć w centralnych punktach takich  miejscowości jak: Zakopane, Krynica-Zdrój, Ustroń, Wisła, Szczawnica i Kazimierz Dolny. A to jedynie zapowiedź ogólnopolskiej sieci kamer, którą chce stworzyć Nocowanie.pl.

Na potrzeby nowego projektu powstał serwis kamery.nocowanie.pl, w którym oprócz kamer należących do Grupy Nocowanie.pl udostępniane są widoki z innych kamer internetowych znajdujących się w Polsce i poza jej granicami.

„Chcemy stworzyć miejsce gdzie turyści będą mogli obserwować co aktualnie dzieje się w ich ulubionych miejscowościach, komentować to czy też wyłapywać ciekawe widoki  - wyjaśnia Kamil Ruciński, Prezes Zarządu spółki Nocowanie.pl. - Będziemy dążyć do tego, aby nasze kamery znalazły się we wszystkich najważniejszych destynacjach turystycznych Polski”.

Grupa Nocowanie.pl której głównym serwisem jest www.nocowanie.pl  powstała w 2003 roku. Obecnie Nocowanie.pl jest liderem w branży turystycznej i wyznacza nowe trendy. Według badań Megapanel Gemius PBI z lipca 2012 zajmuje 2 miejsce w kategorii Turystyka z ponad 2 mln realnych użytkowników miesięcznie.

 

 

 

Bezpłatne sesje zdjęciowe od Nocowanie.pl

(22 lipca 2012 r.)

Od dziś Nocowanie.pl jako jedyny ogólnopolski serwis publikuje własne zdjęcia miejsc noclegowych. Profesjonalne fotografie uwierzytelniają prezentowane oferty w serwisie.

„Każdemu z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się trafić na nocleg, którego oferta w internecie nie miała odzwierciedlenia w rzeczywistości. Serwis Nocowanie.pl chroni turystów przed takimi sytuacjami” - mówi Kamil Ruciński, Prezes Zarządu spółki Nocowanie.pl. Dlatego też przedstawiciele portalu osobiście weryfikują obiekty znajdujące się w bazie Nocowanie.pl, poprzez wykonywanie im profesjonalnych sesji fotograficznych.

Zdjęcia te zamieszczone są w serwisie i oznaczone jako „zdjęcia Nocowanie.pl”. Dzięki temu turyści mają pewność, że oferta obiektu jest aktualna i odzwierciedla jego faktyczny stan.

Kamil Ruciński wyjaśnia „Zadowolone są obie strony. Turyści – ponieważ taka oferta jest sprawdzona i wiarygodna. Właściciele obiektów noclegowych – gdyż w ten sposób bezpłatnie otrzymują profesjonalnie wykonane zdjęcia.

Serwis Nocowanie.pl właśnie opublikował ponad 6000 fotografii. Miesięcznie ich liczba będzie zwiększać się o kilka tysięcy. 

Grupa Nocowanie.pl której głównym serwisem jest www.nocowanie.pl  powstała w 2003 roku. Obecnie Nocowanie.pl jest liderem w branży turystycznej i wyznacza nowe trendy. Według najnowszych badań Megapanel Gemius PBI zajmuje 4 miejsce w kategorii Turystyka z ponad 1,3 mln realnych użytkowników miesięcznie.

 

 

 

Nocowanie.pl potwierdza swoją pozycję!

(6 marca 2012 r.)


    Grupa Nocowanie.pl kolejny raz potwierdziła pozycję lidera wśród serwisów noclegowych w polskim internecie. Dowodem są ostatnie wyniki Gemius Megapanel za grudzień 2011,
w których Nocowanie.pl utrzymało wysoką oglądalność, odnotowując ruch na poziomie 1 073 745 realnych użytkowników, którzy generują prawie 10 milionów odsłon miesięcznie!

    Tym samym - z miesiąca na miesiąc - powiększa się  przewaga Grupy Nocowanie.pl
nad konkurencyjnymi grupami: Eholiday.pl i Meteor24, które odnotowują  spadki na dalsze
pozycje – 8 i 11.

    Tak dobry rezultat jest efektem rosnącej świadomości marki wśród internautów, wysokiej jakości oferty turystycznej oraz wprowadzaniem nowych funkcjonalności uwzględniających najnowsze trendy w internecie.

W efekcie Nocowanie.pl jest niezwykle atrakcyjnym medium dla reklamodawców. Reklamę na serwisie można zakupić za pośrednictwem sieci reklamy ogólnotematycznej ARBOnetwork – części Grupy ARBOinteractive. Nocowanie.pl dostępne jest m.in. w pakiecie ARBOturystyka, a reklamodawcy mają do wyboru większość form płaskich i layerowych.

 

 

 

Nocowanie.pl deklasuje konkurencję!
(17 stycznia 2012 r.)

Grupa Nocowanie.pl potwierdziła pozycję jednego z najlepszych portali turystycznych w kraju. Według badań Gemius Megapanel za październik 2011, Grupa Nocowanie.pl plasuje się na trzecim miejscu zestawienia w Kategorii Turystyka, notując 1 213 212 realnych użytkowników.

To najlepszy wynik oglądalności wśród serwisów z bazą noclegową w Polsce. Umacnia się tym samym przewaga Grupy Nocowanie.pl nad konkurencyjną grupą Meteor24 i Eholiday, która odnotowuje spadek na miejsce szóste z różnicą prawie pół miliona użytkowników.

Sukcesy osiągane przez Grupę Nocowanie.pl są motywacją do dalszego działania, mającego na celu wprowadzanie jeszcze większych udogodnień dla osób korzystających z portalu.

 

 

Nocowanie.pl umacnia swoją pozycję!

(26 września 2011r.)

    Z miesiąca na miesiąc Grupa Nocowanie.pl umacnia swoją pozycję w rankingu najpopularniejszych  serwisów turystycznych w Polsce. Dowodzą tego najnowsze wyniki badań Megapanel PBI/Gemius za lipiec 2011, w których  Nocowanie.pl osiągnęło rekordową oglądalność – ponad 1,7 mln realnych użytkowników, którzy dokonali 20 mln odsłon!

Osiągnięte wyniki pozwoliły Grupie Nocowanie.pl zająć wysokie - 3 miejsce - w zestawieniu Gemiusa w kategorii „Turystyka”. Tym samym została potwierdzona pozycja Nocowanie.pl jako lidera wśród serwisów noclegowych w polskim internecie.

Tak dobry rezultat jest efektem rosnącej świadomości marki wśród internautów, wysokiej jakości oferty turystycznej oraz wprowadzaniem nowych funkcjonalności uwzględniających najnowsze trendy w internecie. Ostatnio serwis uruchomił Giełdę Noclegów czyli usługę, która pozwala kupić nocleg z wysokim rabatem.

Grupa Nocowanie.pl, w skład której wchodzi między innymi serwis www.nocowanie.pl, www.spa24.pl czy też www.KazimierzDolny.pl istnieje od 2003 roku. Obecnie grupa Nocowanie.pl to jedna z największych baz obiektów noclegowych w Polsce – codziennie aktualizowana i powiększana o nowe ośrodki.  Dla Nocowanie.pl przełomowym rokiem okazał się rok 2010 – udało się zdeklasować konkurencję oraz osiągnięto rekordowe wyniki oglądalności.

 

 

 

Rabaty w internecie? Nie tylko grupowe!
(25 lipca 2011r.)

Na fali ogromnej popularności zakupów grupowych, Nocowanie.pl rusza z nową usługą dla swoich użytkowników pod nazwą Giełda Noclegów. Od dziś, każdy użytkownik, który wejdzie na strony serwisu lub na adres www.GieldaNoclegow.pl będzie mógł kupić noclegi po bardzo atrakcyjnej cenie. Z tej też okazji serwis zorganizował konkurs w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Jak działa Giełda Noclegów? To bardzo proste – lokal, który ma wolne terminy, wystawia je na sprzedaż określając rabat jaki chce przyznać oraz minimalną ilość dni do wykupienia. Już w ciągu kilku sekund od momentu wystawienia takiego terminu jest on widoczny dla użytkownika.

Nasz pomysł to alternatywa dla zakupów grupowych, w których sprzedający jest zobligowany do sprzedaży dużej ilości usług po bardzo niskiej cenie w dodatku z prowizją dla serwisu na poziomie 50%. W rezultacie może okazać się, że nie jest on w stanie obsłużyć dużej ilości zgłoszeń przez co spada jakość obsługi. Z drugiej strony klient często musi czekać wiele miesięcy zanim zrealizuje wykupiony bon. - mówi Kamil Ruciński, prezes zarządu spółki Nocowanie.pl - GieldaNoclegow.pl eliminuje te niedogodności. Lokal sam decyduje jaki chce określić rabat oraz ilość usług na sprzedaż. Turysta natomiast ma możliwość wyboru terminu na interaktywnym kalendarzu. Naszą dodatkową zaletą jest fakt, że cały proces rezerwacji odbywa się w całości w systemie on- line, a transakcja trwa dosłownie kilka sekund. Jest więc szybko, bezpiecznie i przede wszystkim tanio. - wyjaśnia Kamil Ruciński.

Serwis Nocowanie.pl z okazji uruchomienia nowej usługi równocześnie zorganizował konkurs dla użytkowników korzystających z Giełdy Noclegów. Do wygrania są m.in. weekendy dla dwojga, spływy kajakowe czy wejściówki na imprezy plenerowe.

    Grupa Nocowanie.pl, w skład której wchodzi między innymi serwis www.nocowanie.pl, www.spa24.pl oraz www.KazimierzDolny.pl, powstała w 2003 roku. Według najnowszych badań Megapanel Gemius PBI jest liderem wśród serwisów noclegowych w Polsce i zajmuje 3 miejsce w kategorii Turystyka z ponad 1,1 mln realnych użytkowników miesięcznie.

 

 

 

Internetowa kampania Kazimierza Dolnego

(3 lipiec 2010)

Przedsiębiorcy wraz z portalem KazimierzDolny.pl łączą siły, aby zachęcić turystów do odwiedzenia tego urokliwego miasteczka. W lipcu przeprowadzą na własny koszt internetową kampanię reklamową miasta.

Po powodzi, która przeszła wiosna przez Lubelszczyznę zanotowano spadek liczby turystów przyjeżdżających do Kazimierza Dolnego. Przedsiębiorcy z miasteczka postanowili działać
i wspólnie z lokalnym serwisem KazimierzDolny.pl przygotowali internetową kampanię promocyjną.

Od lipca ruszy akcja, której efektem będzie promowanie Kazimierza Dolnego, jako miejsca z różnorodnymi możliwościami do spędzania urlopu. Dla turystów, na serwisie KazimierzDolny.pl, zostaną przygotowane atrakcyjne internetowe przewodniki z opcją pobrania i wydruku. Dodatkowo zostanie przeprowadzona kampania w największej polskiej wyszukiwarce – Google, turystycznym serwisie www.nocowanie.pl, a także w innych wybranych serwisach internetowych. W celu wzmocnienia zainteresowania akcją, zostaną przygotowane liczne konkursy, w których do wygrania będą nagrody ufundowane przez przedsiębiorców, takie jak: kolacje, noclegi czy zabiegi w SPA.

- Chcemy, aby turyści przestali się obawiać przyjazdu do Kazimierza Dolnego, przecież obroniliśmy się przed powodzią. Dlatego wraz z przedsiębiorcami chcemy przypomnieć turystom walory naszego miasteczka i na własny koszt przeprowadzimy akcję promocyjną – mówi Kamil Ruciński, właściciel serwisu KazimierzDolny.pl.

 

 

 

Nocowanie.pl i serwis e-podróżnik.pl rozpoczynają współpracę.

(18 maj 2010)


Nocowanie.pl nawiązało współpracę z serwisem e-podróżnik.pl. Na podstawie zawartej umowy użytkownicy portalu e-podróżnik.pl otrzymali dostęp do obszernej bazy noclegowej, a oferta dwóch serwisów - które razem docierają do 1,2 mln użytkowników - będzie się wzajemnie uzupełniać.

Od teraz każdy użytkownik serwisu e-podróżnik.pl (www.noclegi.e-podroznik.pl ), będzie mógł oprócz wyszukania połączeń PKP, PKS lub prywatnych przewoźników, znaleźć nocleg w miejscu, które chce odwiedzić. Służyć temu ma baza noclegowa dostarczona przez Nocowanie.pl. Oferty można wyszukiwać wg takich kryteriów, jak: miasto, cena, odległość od centrum oraz rodzaj obiektu. Serwis Nocowanie.pl nawiązując współpracę z portalem
e-podróżnik.pl chciał zapewnić klientom jak największy zasięg zamieszczanych przez nich ofert.

Nie jest to pierwsza tego typu współpraca nawiązana przez Nocowanie.pl. Wcześniej firma udostępniła swoją bazę noclegową Polskim Kolejom Państwowym. Na stronie
www.rozklad-pkp.pl  pojawiła się oferta noclegów wraz z wyszukiwarką.  Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownicy odwiedzający tę stronę otrzymują kompleksową informację począwszy od terminów odjazdów i przyjazdów pociągów, na wybraniu zakwaterowania skończywszy.

Nocowanie.pl istnieje od 2005 roku, a w jego bazie znajduje się prawie 13 tys. obiektów noclegowych z Polski i Europy. Miesięcznie serwis odwiedza blisko 600 tys. użytkowników (Megapanel PBI/Gemius, luty 2010) i liczba ta sukcesywnie wzrasta. Dzięki współpracy z serwisami takimi jak e-podróżnik.pl czy rozklad-pkp.pl oferta serwisu trafia już do prawie 3 mln użytkowników. Firma aktywnie angażuje się, także w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i sportowe, obejmując je patronatem i publikując relacje na swoich stronach.

 

 

 

Oceniaj hotele i pensjonaty z Nocowanie.pl

(27 kwiecień 2010)

Nocowanie.pl – Wiodący serwis noclegowy w Polsce – spełniając oczekiwania użytkowników, wdrożył właśnie system oceny obiektów. Od teraz internauci będą mieli możliwość przyznania oceny oraz napisania opinii o wybranym obiekcie, a także polecenia go konkretnej grupie osób.

W zasobach Nocowanie.pl znajduje się w tej chwili ponad 12 tys. obiektów noclegowych z Polski i Europy. Chcąc ułatwić internautom wyszukiwanie najlepszych ofert, wprowadzono system ocen. Dzięki niemu użytkownicy mogą przyznawać poszczególnym obiektom oceny, a także dodawać opinie ilustrujące ich wrażenia z pobytu w danym miejscu. Oceny przyznawane są w skali od 1 do 5, wg kryteriów takich jak lokalizacja, pokoje, wyżywienie, obsługa czy zgodność z ofertą zamieszczoną w internecie. Warto zwrócić uwagę, że oprócz samego przyznania oceny, można wskazać, komu szczególnie polecany jest obiekt. Za sprawą takiego profilowania zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, par, singli, osób starszych, czy podróżujących ze zwierzętami i uniknąć rozczarowania.

Nowa funkcjonalność to przede wszystkim krok w stronę użytkowników, ale także dodatkowa motywacja dla właścicieli pensjonatów, hoteli czy kwater – mówi Kamil Ruciński z Nocowanie.pl - Turysta dzięki tej funkcji uzyska uśrednioną ocenę obiektu, a jego właściciel, któremu naturalnie powinno zależeć na jak najlepszej ocenie, będzie mobilizowany do podnoszenia jakości swoich usług – dodaje.

Serwis Nocowanie.pl istnieje od 2005 roku. Według badania Megapanel PBI serwis odwiedziło w lutym blisko 600 tys. użytkowników, generując przy tym ponad 5,6 miliona odsłon, co z kolei przekłada się na 6. miejsce w rankingu najpopularniejszych stron internetowych w kategorii „turystyka” pod względem liczby użytkowników. Tak dobry wynik to konsekwencja ciągłego ulepszania serwisu oraz brania pod uwagę sugestii użytkowników.

 

 

 

Materiały do pobrania:

 

- Zestaw logotypów Nocowanie.pl (plik .ZIP)