Gaj jest miejscowością o charakterze turystycznym.
W bezpośredniej bliskości - ok. 1 km - znajduje się znana na Kujawach miejscowość wypoczynkowa o nazwie Przyjezierze. Co roku w sezonie letnim wypoczywa tu ok. 20 tysięcy osób. Przyjezierze posiada piękną, szeroką plażę u brzegów jeziora Ostrawskiego. Tylko 30 km dzieli Gaj od Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, gdzie ciągną pielgrzymki z całej Polski i Europy. Do Gniezna, pierwszej stolicy Polski i kolebki kultury chrześcijańskiej w Polsce jest 50 km. Do inowrocławskiej, słynnej TĘŻNI dojedziemy po przejechaniu zaledwie 35 km. Biskupin - najstarsza polska osada położony jest ok. 45 km od ośrodka. Do Zamku króla Popiela w Kruszwicy jest 25 km.
Gaj jest miejscowością w 100% ekologiczną, w całości skanalizowaną. Wyjątkowy klimat oraz położenie wśród borów mieszanych z przewaga dębów i sosny oraz enklawy starodrzewiu powodują, iż obcowanie z przyrodą jest urzekające.
Okolica jest przepiękna z uwagi na urokliwość umiejscowionych w pobliżu jezior, wkomponowanych w skupiska wieloletnich drzew. Najdłuższe jezioro w Polsce - Gopło, znajduje się niecałe 10 km od Gaju. Woda i naturalnie ukształtowany teren jest dodatkowo wzbogacony unikalnymi na skalę europejską, odmianami roślin, krzewów i szerokiej gamy ziół. Różnorodność ptactwa wodnego, żyjącego w naturalnym środowisku jeszcze bardziej uatrakcyjnia te strony. Miejscowa ludność kultywująca swoje przywiązanie do ziemi i regionu jest bardzo otwarta na turystów i osoby pragnące złączyć swoje losy z tym terenem.
Ośrodek szkoleniowo - rehabilitacyjny położony jest na skraju lasu. Tylko 500 metrów dzieli ośrodek w prostej linii przez las, od malowniczego jeziora Ostrawskiego. Jest to kompleks hotelowy oferujący 10 pokoi dwu i trzy osobowych, komfortowo i nowocześnie urządzonych. W każdym pokoju znajduje się łazienka z toaletą i prysznicem. W kompleksie znajduje się również dwukondygnacyjna restauracja oferująca potrawy kuchni staropolskiej. Dla naszych gości oferujemy trunki alkoholowe z restauracyjnego baru, w tym m.in. znakomite niemieckie i francuskie wina. W znajdującym się nieopodal restauracji patio, można wypróbować potrawy z grilla baru oraz świeże ryby z własnej wędzarni. Na terenie ośrodka znajduje się piękna fontanna, przy której goście mogą zażywać "kąpieli" słonecznych. Niezapomnianych wrażeń dostarczą zachody słońca przy ognisku i muzyce na żywo.
Noclegi Lutomirów [2 km] Noclegi Rzuchów [2 km] Noclegi Kwiatków [2 km] Noclegi Chełmno [3 km] Noclegi Chruścin [4 km] Noclegi Głowy [4 km] Noclegi Chełmno-Parcele [4 km] Noclegi Koźmin [4 km] Noclegi Augustynów [4 km] Noclegi Dobrów [4 km] Noclegi Majdany [4 km] Noclegi Janów [4 km] Noclegi Police Mostowe [5 km] Noclegi Ladorudz [5 km] Noclegi w Sobótce [5 km] Noclegi Ladorudz [5 km] Noclegi Cichów [5 km] Noclegi Łęka [5 km] Noclegi Grabina Wielka [6 km] Noclegi Lekaszyn [6 km] Noclegi Grzegorzew [10 km] Noclegi w Uniejowie [17 km] Noclegi Turek [18 km] Noclegi Brzózki [23 km] Noclegi Rodrysin [28 km] Noclegi Poddębice [30 km] Noclegi Leźnica Wielka [32 km] Noclegi w Tymieniu [32 km] Noclegi Sompolno [34 km] Noclegi Pęczniew [34 km] Noclegi w Licheniu Starym [34 km] Noclegi w Łęczycy [34 km] Noclegi Krośniewice [35 km] Noclegi w Chodeczu [39 km] Noclegi w Ślesinie [40 km]
