10 LAJ: zespół Cracow Jazz Collective w Łodzi

Zapraszamy na koncert zespołu Cracow Jazz Collective, który zaprezentuje się w ramach X Letniej Akademii Jazzu w Łodzi. Koncert odbędzie się 20 lipca, o godzinie 19:00 w Klubie Wytwórnia.

CRACOW JAZZ COLLECTIVE

20 lipca, na dużej scenie festiwalowej wystąpi młody zespół jazzowy pod przywództwem Mateusza Gawędy – Cracow Jazz Collective. Zespół powstał w Krakowie, gdzie muzycy poznali się na Akademii Muzycznej, co zaowocowało przyjaźnią zarówno na tle muzycznym, jak i personalnym. Niezwykłe zgranie zespołu wynika także z tego, iż jego członkowie współpracują ze sobą na co dzień w wielu formacjach, zaś podobne postrzeganie muzyki w połączeniu z przyjemnością grania przekłada się na odbiór słuchaczy.

Cracow Jazz Collective czerpie garściami ze stylistyki lat 60-tych z dorobku takich gwiazd jazzu jak: John Coltrane, Charles Mingus, Ornette Coleman, Krzysztof Komeda oraz Andrzej Trzaskowski. Zespół tym samym jest idealnym kandydatem do przypomnienia wyjątkowego nagrania „Seant” Andrzeja Trzaskowskiego, któremu poświęci część swojego koncertu. Nowoczesna interpretacja kompozycji Trzaskowskiego w ich wykonaniu pokaże, że nagrania dokonane w Polsce dokładnie 50 lat temu mogą być nadal aktualne i świeże.

Podczas występu w Wytwórni zespół w głównej mierze zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „No More Drama”, na którą składają się kompozycje Mateusza Gawędy - trzy dramaty jazzowe połączone w jedną całość. Utwory zostały skomponowane koncepcyjnie w taki sposób, by zachować indywidualność każdego z muzyków poprzez otwarcie form, które pozwalają miejscami na improwizację.

Skład Zespołu:

    Cyprian Baszyński – trąbka,
    Dominik Mietła – trąbka,
    Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy,
    Sławomir Pezda – saksofon tenorowy,
    Bartłomiej Prucnal – saksofon barytonowy,
    Mateusz Gawęda – pianino, kompozycje,
    Alan Wykpisz – kontrabas,
    Dawid Fortuna – perkusja.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.


Ceny biletów:

    - 25 zł - z Kartą Wytwórnia
    - 35 zł - normalny

 

 

Tutaj znajdziesz inne imprezy w Łodzi.

 

 

Miejsce

Kluby, dyskoteki

Klub Wytwórnia

ul. Łąkowa, Łódź

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Łodzi

Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Klub Wytwórnia
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Multikino Łódź
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Teatr Wielki
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Zobacz również