43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych promujący polską kinematografię odbędzie się w dniach 17-22 września w Gdyni. Polskie filmy będą walczyć o Wielką Nagrodę Złotych Lwów.

Festiwal w Gdyni to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę polską kinematografię. Początki imprezy sięgają roku 1974.

 

Program festiwalu dzieli się na trzy sekcje konkursowe (Konkurs główny, Konkurs Inne Spojrzenie, Konkurs Filmów krótkometrażowych), liczne sekcje pozakonkursowe oraz wydarzenia towarzyszące. Do stałych pozycji pokazów należą m.in. przegląd polskich filmów zrekonstruowanych cyfrowo, pokazy zagranicznych produkcji z udziałem polskich twórców, program edukacyjny dla dzieci oraz sekcje z udziałem partnerów Festiwalu.

 

Festiwal odbywa się w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej, Multikinie Centrum Gdynia Waterfront, kinie Helios i Gdyńskim Centrum Filmowym.

 

Szczegóły na stronie: www.festiwalgdynia.pl.

 

Zobacz inne wydarzenia w Gdyni.

 

Źródło: materiały promocyjne organizatora.

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Gdyni

Miejscowość:
Gdynia
Miejsce imprezy:
Blues Club
Miejscowość:
Gdynia
Miejsce imprezy:
Blues Club

Zobacz również