Aktualności

Liczycie na odrobinę świeżego powietrza? Chcielibyście się nieco odmrozić po zimie i odetchnąć pełną piersią? Szukacie spokojnego miejsca na weekend lub dłuższy urlop, aby wypocząć jeszcze zanim nadejdą wakacje wraz z turystycznym szałem wyjazdów? Oto kilka spokojnych miejsc w Polsce, które warto wybrać na urlop?
Poszukujecie spokojnych miejsc na wakacje, nie wiecie jednak jaki kierunek wybrać? Zapewne jak co roku wielu turystów zdecyduje się na malownicze góry lub piękne nadmorskie plaże. W Polsce znajdziemy jednak wiele innych interesujących zakątków. Jednym z nich z pewnością jest Dolny Śląsk! Jeżeli chcecie spędzić wczasy ciekawie, bezpiecznie i z dala od turystycznego tłumu sprawdźcie nasze propozycje. Oto spokojne miejsca na wakacje na Dolnym Śląsku.
ZOO Wrocław żyje niezwykłym wydarzeniem. Na świat przyszło tu młode jednego z najbardziej tajemniczych zwierząt na naszej planecie. W dodatku gatunek zagrożony jest wyginięciem, więc te narodziny to prawdziwy powód do świętowania.
To miejsca szczególne pod wieloma względami - zachwycają swoim pięknem i mają w sobie element świętości - dla tych powodów przyjeżdżają tu katolicy i turyści z całej Polski. Czym charakteryzują się święte góry w Polsce i gdzie możemy je zobaczyć?
Mimo tego, że od połowy lutego mogą działać baseny, parki wodne nadal pozostają zamknięte. Co z gorącymi źródłami? Rozporządzenie tego jasno nie określa. Dlatego też część obiektów wznowiła działalność, niektóre natomiast wciąż pozostają zamknięte. Planujesz wyjazd w góry? Marzysz o relaksie w basenach termalnych? Sprawdź, które obiekty są już otwarte.
Wiosna, ach to Ty? Pierwsze oznaki na niebie i na ziemi, wskazują, że wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Dni coraz dłuższe, za oknem więcej słońca. Co przyniesie nam kwiecień, który uznawany jest za najbardziej nieprzewidywalny miesiąc? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2021.
„Po zmroku świeć przykładem” - tak brzmi tytuł akcji Tatrzańskiego Parku Narodowego, który wprowadza zakaz nocnych wędrówek po Tatrach. Zakaz obowiązywać będzie od 1 marca do 30 listopada. Wszystko po to, by ułatwić życie dzikim zwierzętom zamieszkującym okoliczne lasy. Co warto wiedzieć?
Jeszcze chwila i już w pełni będziemy mogli cieszyć się rozpoczętym sezonem wiosenno-letnim. Pomimo ciągle trwającej pandemii, dużym zainteresowaniem cieszy się podróżowanie wśród Polaków. Większość osób decyduje się na nocleg w kwaterach i pokojach, czy pensjonatach, ale są również osoby, które korzystają z oferty campingów i pól namiotowych w popularnych miejscowościach. Jak skutecznie promować ofertę campingów i pól namiotowych? Odpowiedź na to pytanie w poniższym artykule.
Hotele i inne obiekty noclegowe na Warmii i Mazurach zgodnie z decyzją rządu zostały zamknięte od soboty 27 lutego. Na razie, na okres dwóch tygodni. Lokalni przedsiębiorcy nie zgadzają się jednak z tą decyzją, twierdzą, że zostali potraktowani niesprawiedliwie i zapowiedzieli protesty. Na czym mają polegać te protesty? Kiedy się odbędą? Sprawdź!
Zbliża się wiosna, a wraz z nią wiele możliwości, jeśli chodzi o spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że w przypadku tej pory roku, najczęściej przeważają spacery po miejscach ze wspaniałą przyrodą i wycieczki rowerowe po atrakcyjnych turystycznie regionach. W tym artykule prezentujemy kolejne miejsce, idealne na wiosenny spacer, ale nie tylko - bo każda pora roku w tym miejscu wygląda naprawdę zjawiskowo. W czym tkwi wyjątkowość rezerwatu Meteoryt Morasko.
Planujesz wyjazd w Tatry? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że wraz z początkiem marca 2021 wzrosły ceny biletów wejściowych na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ile teraz zapłacimy za bilet wstępu? Czy jest to znacząca podwyżka? Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie w poniższym tekście.
Szukasz miejsca na rodzinny spacer blisko Warszawy? Koniecznie odwiedź Bagno Całowanie. Co to za tajemnicze miejsce? Dlaczego warto tam pojechać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Przeczytaj i planuj wyprawę. Nie pożałujesz. Atrakcję poleca nawet Martyna Wojciechowska!
Promowanie obiektów noclegowych odgrywa niezwykle ważną rolę, jeśli chcesz zapełnić kalendarz rezerwacji w popularnych turystycznie miesiącach. Nadchodzący sezon letni może być wyjątkowy i rekordowy pod względem wyjazdów Polaków. Już dziś zadbaj o odpowiednia pormocję oferty noclegów w ośrodkach wypoczynkowych w popularnych kurortach.
Turyści, którzy po zniesieniu obostrzeń korzystali z noclegów w jednym z tatrzańskich schronisk, opowiedzieli o sytuacji, jakiej tam doświadczyli. Według nich to absurd rodem z filmów Stanisława Barei.
Ostatnie dni były bardzo nerwowe dla branży turystycznej. Widzimy jednak, że mimo pewnych obaw turyści nie rezygnują z planowania wiosennych wyjazdów. Pojawiają się już rezerwacje na Święta Wielkanocne, ale prawdziwy boom przypada jednak na majówkę.
Rząd podczas ostatniej konferencji zapowiedział zamknięcie hoteli, ale tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Dlaczego? Bo tam sytuacja epidemiczna jest najgorsza. Jednak przedstawiciele branży hotelarskiej protestują przeciwko takim działaniom. Nie godzą się na dzielenie Polski na strefy i zapowiadają zbiorowe pozwy.
Każda podróż i każdy urlop opierają się na tym, że każdy poszukuje ciszy i spokoju, wspaniałych miejsc wartych odkrycia, jak również komfortowych warunków, związanych z przebywaniem w obiekcie noclegowym. Ta ostatnia kwestia jest ściśle związana z udogodnieniami oferowanymi przez obiekty noclegowe. Na co najczęściej turyści zwracają uwagę w tym przypadku?
Wiedziałeś o tym, że Stare Miasto w Lublinie jest jednym z najlepiej zachowanych zabytkowych zespołów urbanistycznych w Polsce?  A wrocławski Rynek jest aktualnie jednym z największych rynków w Europie? Zimą na Rynku w Zamościu funkcjonuje lodowisko, natomiast wokół kazimierskiego Rynku są trzy kościoły... Chcesz dowiedzieć się więcej? Zerknij na nasze zestawienie 10 najpiękniejszych Starówek w Polsce.
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej myślimy o wakacjach i planujemy urlopy. Gdzie w 2021 roku wyjadą Polacy? Na jak długo? By poznać plany wyjazdowe polskich turystów,  Nocowanie.pl zleciło badania wśród użytkowników portalu Wirtualna Polska. Co z nich wynika? O tym – poniżej.
Cenicie sobie czas wolny spędzony na świeżym powietrzu? Aktywny wypoczynek z drugą połówką lub całą rodziną to najlepszy sposób na wykorzystanie wakacji bądź urlopu? Jeżeli relaks to tylko podczas górskich wypraw, spływów kajakowych lub rowerowych wycieczek? Jeżeli szukacie interesujących pomysłów na aktywne wykorzystanie swojego czasu wolne, sprawdźcie, co do zaoferowania ma województwo świętokrzyskie! Oto kilka najciekawszych pomysłów na udany weekend dla aktywnych!