Alternatywne sposoby na ferie

Właśnie rozpoczynają się ferie zimowe, a ty masz dosyć monotonii? Nie chcesz się nudzić i szukasz alternatywy, a nie masz żadnych konkretnych planów? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – aktywne i ciekawe ferie są możliwe. Przedstawiamy naszym zdaniem najciekawsze pomysły na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Proponujemy, by przed feriami lub na ich samym początku zrobić harmonogram. Pomoże ci to zorganizować czas tak, aby nie było żadnych luk. Tym bardziej, że podczas ferii zimowych nie masz go tyle do dyspozycji, co w wakacje.

 

Zimowy obóz albo kolonie


Brak czasu na rodzinne spędzanie ferii? Wizja twojego dziecka przez dwa tygodnie siedzącego przed ekranem komputera lub telewizora nie wygląda najlepiej, prawda? Polecamy przejrzeć oferty kolonii i obozów. Twoje dziecko pozna sporo nowych osób, a opiekunowie zadbają o to, aby aktywnie spędzało czas z rówieśnikami.

 

Spacer po śniegu


Zima czasami daje w kość nie tylko niską temperaturą, ale także potrafi nas po prostu zasypać śniegiem do tego stopnia, że spacer w pobliżu własnego domu jest nie lada wyzwaniem. Mieszkańcy wsi na pewno wiedzą, co mamy na myśli, natomiast wszystkim z większych aglomeracji polecamy kupić rakiety śnieżne i wyjechać za miasto. To sposób na niesamowity spacer, który pozwoli dotrzeć do miejsc, gdzie z normalnym obuwiem byłoby to niemożliwe.

Matka natura w ostatnich latach nie rozpieszcza Polaków śniegiem, mamy za to pod dostatkiem deszczu. Na szczęście zawsze można liczyć na górskie rejony naszego kraju. Dlatego polecamy przejrzeć nasze propozycje obiektów noclegowych z Zakopanego, gdzie jeszcze śniegu jest pod dostatkiem! Wejdź i zobacz: Noclegi w Zakopanem

 

Mało popularne sporty zimowe


Fatbike. Kochasz jazdę na rowerze? Twoje wakacje to głównie wypady rowerowe ze znajomymi? Jazda jednośladem nawet zimową porą to nie „mission impossible”! Brzmi jak absurd, ale to prawda. Dzięki dużym widelcom i ogromnym oponom, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom jednośladów, rower przystosowany jest do jazdy w najtrudniejszych zimowych warunkach. Co więcej, powstaje również wiele miejsc, gdzie bez problemu można go wypożyczyć. Czas, aby jazda na rowerze zimą również zakorzeniła się w Polsce.

Świetne warunki dla fatbikerów panują między innymi w Górach Stołowych. Zobacz więc oferty noclegów w tym regionie i ruszaj na trasy! Wejdź: Noclegi w Górach Stołowych

Ice Climbing. Tęsknisz za wspinaczką górską albo po prostu znudziła ci się już tradycyjna wspinaczka? Z całą pewnością przypadnie ci do gustu ice climbing, czyli wspinaczka lodowa. W Polsce, głównie w Tatrach, nie brakuje lodospadów do uprawiania tego sportu. Jest on jednak bardzo wymagający i trudny, konieczne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, który różni się od tego używanego do zwykłej wspinaczki.

Snowkiting. To zimowa odmiana kitesurfingu, która rozwija się bardzo szybko i jest niezwykle atrakcyjna. Poruszamy się na nartach lub snowboardzie, rękoma sterujemy latawcem. Co ważne, nie musimy wyjeżdżać nad morze czy w góry, wystarczy nam ośnieżone pole niedaleko domu. Jest to doskonała zimowa alternatywa dla każdego kitesurfera.

Mushing. Znudził ci się kulig? Co powiesz na psi zaprzęg, który na pewno osiąga większą prędkość na prostych odcinkach, a jego siłą napędową są dwa bądź cztery psy (przeważnie są to Siberiany Husky). Przejażdżka po ośnieżonych łąkach i lasach odbywa się na specjalnych drewnianych saniach. Przeżycie jest cudowne i niezapomniane.

Mushing to atrakcja dostępna między innymi w Tatrach i Karkonoszach, nie czekaj więc i rozpocznij zimową przygodę w tych regionach. Sprawdź oferty noclegów:
Noclegi w Karkonoszach
Noclegi w Tatrach

 

Kilka propozycji na ferie zimowe dla rodziców z małymi dziećmi


Wspólne gotowanie. To jest właśnie ten czas, aby pozwolić sobie na kulinarną rozpustę i pobawić się w kucharzy! A ty będziesz miał okazje lepiej poznać swoje dziecko i mnóstwo nowych smaków. Gotowanie ze swoimi pociechami na pewno zbliża, niezależnie od tego czy twoje dziecko ma 3 latka czy 10 lat.

Karmnik dla ptaków. Teraz propozycja dla najmłodszych i ich rodziców, którzy chcą kreatywnie spędzić czas w ferie zimowe. Idealnym zajęciem będzie budowa karmnika a potem regularne dokarmianie przylatujących do niego ptaków. Karmnik polecamy zamontować blisko okna, by potem wspólnie z dziećmi godzinami je obserwować.

Budowa igloo. Wiele zabawy dzieciom, ale i również rodzicom, może dostarczyć budowa igloo. Stworzenie takiego konstrukcji jest bardzo ambitne i czasochłonne zajęcie, ale możesz być pewny, że twoje pociechy na pewno się nie znudzą  i długo będą wspominać te ferie.

Na koniec chcielibyśmy przypomnieć wszystkim o bezpieczeństwie, w szczególności tym, którzy będą próbowali pierwszy raz się zaznajomić ze sportami, które zaproponowaliśmy. Przyswójcie najpierw odpowiednią wiedzę na temat danego sportu, następnie wyposażcie się w odpowiedni sprzęt oraz nie zapomnijcie zapisać sobie numeru telefonu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – 985 lub 601 100 300.

fot. suju (pixabay.com CC0)

Autor: Damian Lutruk

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również