Aktualności

Na świąteczne wyjazdy Polacy udają się raczej rzadko. Większość z nas spędza święta w tradycyjny sposób, siedząc przy stole razem z rodziną. Jest to wtedy okazja do wspólnego kolędowania w domowym zaciszu, a także do spróbowania pysznych wigilijnych potraw. Na zachodzie jednak tendencja jest zupełnie inna i święta traktowane są jako możliwość urlopu i wypoczynku. Taki grudniowy wyjazd najbardziej cenią sobie prawdziwi smakosze poznawania innych kultur i tradycji, bowiem nie w każdym kraju Wigilia, czy Boże Narodzenie wygląda tak samo jak u nas. Weźmy pod uwagę Anglię.
Naukowcy od dawna próbowali dowiedzieć się, w jaki sposób ponad 5 tysięcy lat temu ludzie wznieśli monumentalną konstrukcję z wielkich kamieni. Co ciekawe, nie dysponowali oni żadnym ciężkim sprzętem budowlanym. Nie jest do końca znany cel budowy tego kręgu. Jedni twierdzą, że miał on służyć obserwacji nieba i gwiazd, inni zaś – że odbywały się tam pogańskie obrzędy rytualne.

Zabytki Londynu

Londyn jest stolicą Zjednoczonego Królestwa i największym miastem w Unii Europejskiej. W samym centrum znajdują się główne siedziby największych międzynarodowych banków i firm. To tutaj można znaleźć cztery obiekty, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO włączając w to: The Tower of London, obserwatorium astronomiczne w Greenwich, Królewskie Ogrody Botaniczne i obszar obejmujący Pałac Westminster, Westminster Abbey i Kościół Świętej Małgorzaty.

Zachwycająca Walia

Walia jest jednym z krajów związkowych jakie wiąże Wielka Brytania. Obejmuje południowo – zachodnie tereny Wielkiej Brytanii . Zachwyca pięknymi krajobrazami, skalistymi i klifowymi wybrzeżami oraz malowniczo położonymi wioskami...
York to miasto w północnej Anglii u ujścia rzek Ouse i Foss. Od tego miasta nazwę przyjęła kolonia a potem jedno z największych i najważniejszych miast na świecie – Nowy Jork.
(2014-07-25) Ostatnio w Internecie zaroiło się od ofert przeprowadzenia upadłości konsumenckiej w Anglii, których twórcy zapewniają, że pomogą szybko i sprawnie przejść postępowanie upadłościowe na korzystnych warunkach, co pozwoli odciąć się od wszelkich długów z przeszłości. Niestety twórcy tych ofert nie będą w stanie dotrzymać obietnic złożonych swoim klientom, ponieważ skuteczne przeprowadzenie upadłości za granicą jest znacznie bardziej skomplikowane niż z pozoru się wydaje.
(2014-06-06) 1000 najbogatszych mieszkańców Wysp posiada jedną trzecią brytyjskiego majątku.
Vihorlat Mountains (Slovak: Vihorlatské vrchy; Ukrainian: Вигорлат, Vyhorliat) or colloquially Vihorlat is a volcanic mountain range in eastern Slovakia and western Ukraine.  A part of the range is listed as a World Heritage Site.
Odwiedzając Wielką Brytanie w wakacje, nie sposób nie uczestniczyć, w jakże licznie organizowanych tam festiwalach. Będą imprezy dla piwoszy, miłośników muzyki, literatury czy nawet... kosmosu! Zapraszamy!
Liverpool , w którym mieszka około 500.000 mieszkańców, położony jest w zachodniej Anglii. Jest stolicą hrabstwa Meryseyside . Stanowi tuż za Londynem najważniejszy ośrodek portowy Anglii.