Baltic Sail Gdańsk 2021

Baltic Sail Gdańsk 2021
 • Miejscowość:

  Gdańsk
 • Miejsce imprezy:

 • Data rozpoczęcia:

  13 sierpnia 2021
  godz: 0:00
 • Data zakończenia:

  16 sierpnia 2021

Zapraszamy na Baltic Sail 2021, który odbędzie się w dniach 13 - 16 sierpnia w Gdańsku. Dacie się porwać żeglarskiej przygodzie?!

Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez największe miasta regionu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu  Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Aktualnie do Baltic Sail należą: Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Sassnitz i Świnoujście.

Zapraszamy na międzynarodowy zlot żaglowców z całego świata, któremu towarzyszyć będzie parada żaglowców na Motławie oraz szantowe koncerty. Zlot w Gdańsku zaplanowano w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie żaglowce cumujące u nabrzeża Motławy przy Targu Rybnym zostają udostępnione każdemu, kto chciałby zapoznać się z ich historią i zwyczajami panującymi na morzu. Baltic Sail Gdańsk to także niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w rejsach po Zatoce Gdańskiej na jednym z żaglowców biorących udział w zlocie.

Wszystkie jachty przybywające na Zlot z całej Polski i Europy cumują w marinie, w samym centrum miasta, przy ulicy Szafarnia. Z każdym rokiem gdańska marina gości coraz więcej jednostek, które doskonale wkomponowują się w architektoniczny obraz Starego Gdańska.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej