Aktualności

Turystyczna Albena

Bułgaria to wakacyjny kraj, a dobrym miejsce na udany wypoczynek jest właśnie kurort turystyczny – Albena. Miasto oddalone jest 25 kilometrów od Warny i 8 kilometrów od Bałcziku. Roztacza się na jednym z najpiękniejszych wybrzeży Bułgarii i jest wymarzonym miejscem dla wielbicieli wszelkich sportów i amatorów spokojnego, plażowego wypoczynku. Miłośników nocnej rozrywki zachęcą kasyna, okoliczne knajpki, a także dyskoteki.

Bułgarski Płowdiw

Płowdiw to zabytkowe miasto, które znajduje się w Bułgarii. Położone jest w samym sercu kraju, pośród malowniczych wzgórz, nad rzeką Maricą. Jest to drugie, co do wielkości miasto, którego początki sięgają zamierzchłych czasów starożytnych.
Święta Bożego Narodzenia zaczynają się w Bułgarii 20 grudnia - w dzień św. Ignacego - i trwają do 26 grudnia. W odróżnieniu od prawosławnych Rosjan, Ukraińców i Serbów, Bułgarzy świętują Boże Narodzenie 25 grudnia.

Bułgarska Sofia

Sofia to najwyżej położona europejska stolica. W herbie miasta widnieje napis "Расте, но не старее" co oznacza "Rośnie, ale się nie starzeje". Warto więc poznać ją lepiej. Położona jest w zachodniej części państwa, w kotlinie śródgórskiej, u stóp masywu Witoszy. Mieści się ona nad rzeką Bojanską.
Złote Piaski uważane są  za najbardziej elegancki kurort Bułgarii, za plażami którego, oddalone o 4 kilometry, wznoszą się zielone, lesiste wzgórza. Wśród nich kryją się wygodne hotele... To brzmi jak prawdziwa, wakacyjna bajka.
W latach 70. i 80. ubiegłego wieku Bułgaria była jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez polskich turystów. Nad brzegi Morza Czarnego przybywały w sezonie letnim setki tysięcy naszych rodaków spragnionych ciepła i morskich kąpieli. Jednak Bułgaria to nie tylko morze…

Widyń...

Widin to miasto nad Dunajem poniżej Żelaznej Bramy, które funkcjonuje jako wygodny punkt komunikacyjny z Calafatu w Rumunii, po drugiej stronie granicznej rzeki...
Sylwester jest w Bułgarii świętem, które najchętniej spędza się poza domem w dużym towarzystwie, w restauracji, w podmiejskiej willi lub w górach...
W ramach 11.Explorers Festival organizowany jest konkurs na Polskie Złote Wyprawy XX wieku .  Głosować można na 3 z pośród 10 wypraw. Nocowanie.pl jako patron medialny Explorers Festival zachęca swoich użytkowników do wzięcia udzału w tym konkursie.

W dolinie róż

Pośrodku kraju, nieco na południe od pasma Starej Płaniny i równolegle do niej, ciągną się niewysokie wzniesienia Srednej Góry. Pomiędzy dwoma tymi pasmami znajduje się dość obszerny region zwany Doliną Róż ze względu na łagodny klimat oraz charakterystyczne uprawy.