Aktualności

Kiedy w Bułgarii wypadają święta i dni wolne od pracy? Warto znać odpowiedź na to pytanie, zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy wakacje lub inny wyjazd do tego kraju. Niżej prezentujemy najważniejsze informacje.

Turystyczna Albena

Bułgaria to wakacyjny kraj, a dobrym miejsce na udany wypoczynek jest właśnie kurort turystyczny – Albena. Miasto oddalone jest 25 kilometrów od Warny i 8 kilometrów od Bałcziku. Roztacza się na jednym z najpiękniejszych wybrzeży Bułgarii i jest wymarzonym miejscem dla wielbicieli wszelkich sportów i amatorów spokojnego, plażowego wypoczynku. Miłośników nocnej rozrywki zachęcą kasyna, okoliczne knajpki, a także dyskoteki.

Bułgarski Płowdiw

Płowdiw to zabytkowe miasto, które znajduje się w Bułgarii. Położone jest w samym sercu kraju, pośród malowniczych wzgórz, nad rzeką Maricą. Jest to drugie, co do wielkości miasto, którego początki sięgają zamierzchłych czasów starożytnych.
Święta Bożego Narodzenia zaczynają się w Bułgarii 20 grudnia - w dzień św. Ignacego - i trwają do 26 grudnia. W odróżnieniu od prawosławnych Rosjan, Ukraińców i Serbów, Bułgarzy świętują Boże Narodzenie 25 grudnia.

Bułgarska Sofia

Sofia to najwyżej położona europejska stolica. W herbie miasta widnieje napis "Расте, но не старее" co oznacza "Rośnie, ale się nie starzeje". Warto więc poznać ją lepiej. Położona jest w zachodniej części państwa, w kotlinie śródgórskiej, u stóp masywu Witoszy. Mieści się ona nad rzeką Bojanską.
Złote Piaski uważane są  za najbardziej elegancki kurort Bułgarii, za plażami którego, oddalone o 4 kilometry, wznoszą się zielone, lesiste wzgórza. Wśród nich kryją się wygodne hotele... To brzmi jak prawdziwa, wakacyjna bajka.
W latach 70. i 80. ubiegłego wieku Bułgaria była jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez polskich turystów. Nad brzegi Morza Czarnego przybywały w sezonie letnim setki tysięcy naszych rodaków spragnionych ciepła i morskich kąpieli. Jednak Bułgaria to nie tylko morze…

Widyń...

Widin to miasto nad Dunajem poniżej Żelaznej Bramy, które funkcjonuje jako wygodny punkt komunikacyjny z Calafatu w Rumunii, po drugiej stronie granicznej rzeki...
Sylwester jest w Bułgarii świętem, które najchętniej spędza się poza domem w dużym towarzystwie, w restauracji, w podmiejskiej willi lub w górach...

W dolinie róż

Pośrodku kraju, nieco na południe od pasma Starej Płaniny i równolegle do niej, ciągną się niewysokie wzniesienia Srednej Góry. Pomiędzy dwoma tymi pasmami znajduje się dość obszerny region zwany Doliną Róż ze względu na łagodny klimat oraz charakterystyczne uprawy.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej