Bursztyn w świetle dwóch księżyców

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w niedzielę 23 lipca o godz. 13:00 na wernisaż wystawy "Bursztyn w świetle dwóch księżyców". W sali wystawowej Oddziału Przyrodniczego (ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny) zaprezentujemy obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów Lucjana Gazdy.

Wystawa będzie kontynuacją, a zarazem pewną syntezą działań, które zostały rozpoczęte w 1991 r. w Oddziale Przyrodniczym wystawą pt. „Inspiracje Ziemią”. Jest to zatem fetowanie srebrnego jubileuszu wspólnych prezentacji malarstwa i magii kamieni. Malarstwa niezwykłego, inspirowanego naturą i zwykłych surowych kamieni, fundamentu natury. Tym razem tłem dla malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody są bursztyny. Kamienie, występujące na Lubelszczyźnie, pochodzące z epoki eocenu, od przynajmniej neolitu intrygowały miejscowych, a wiślane transporty i depozyty tego "kruszczu" od wieków oświetlały dwa księżyce zawieszone nad magicznym miastem.

Połączenie obrazów Krystyny Rudzkiej-Przychody i bursztynów z kolekcji Lucjana Gazdy jest narracją o naturze, inspiracjach, pasjach i magii malarstwa oraz kamieni i Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Wstep wolny na wernisaż.


Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Miejsce

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy
Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy

ul. Puławska, Kazimierz Dolny

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Kazimierzu Dolnym

Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Miejscowość:
Kazimierz Dolny
Miejsce imprezy:
Nocne zwiedzanie Kazimierza

Zobacz również