Co robić w ferie w Lublinie?

Co robić w ferie w Lublinie?

W tym roku ferie w województwie lubelskim zaczynają się dość wcześnie, bo już 13 stycznia. Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanych atrakcji dla dzieci na ten wolny czas, nie ma na co czekać. Choć w Lublinie sporo się wtedy dzieje, na większość wydarzeń prowadzone są zapisy a liczba miejsc jest ograniczona.

Przez całe ferie, czyli od 13 do 26 stycznia 2020 r., zarówno dzieci, jak i młodzież mogą korzystać z oferty przygotowanej przez Miasto Lublin.

Zima w mieście


„Zima w mieście”  to ciekawe propozycje muzeów, domów kultury, bibliotek i instytucji kulturalnych. Na chętnych czekają warsztaty kulinarne, teatralne, żonglerskie i artystyczne, zajęcia sportowe i na pływalni, będą organizowane różnorodne półkolonie oraz ferie kulturalne. Dla każdego coś innego. W akcji biorą udział m.in.: Teatr Andersena i Centrum Spotkania Kultur, Muzeum Wsi Lubelskiej, Kino Bajka w Lublinie, Regionalne Muzeum Cebularza, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” i wiele innych instytucji. Wszystkie informacje znaleźć można na stronie: lublin.eu w zakładce sport -> zima w mieście.

Możemy zapisać dziecko na wybrane zajęcia lub cały pakiet. Skorzystać z oferty półkolonii czy też samemu zapewnić mu atrakcje, np. zabierając na łyżwy, do kina, teatru czy na basen. Możliwości jest wiele.


Na sportowo


Fundacja Czerwono-Czarni zaprasza dzieci i młodzież w wieku 5 – 18 lat na otwarte treningi z koszykarzami TBV Start Lublin. W High Life Studio odbędą się warsztaty gimnastyczno-akrobatyczne na kole cyrkowym Aerial Hoop. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 6 – 15 lat.

Lubelski Klub Mas Oyama’s Karate Kyokushinkai organizuje nieodpłatne zajęcia sportowe: „XXX Zimowa Akademia karate Shinkyokushinkai”.

Lubelski Sportowy Klub Taekwon-Do oraz Uczniowski Klub Sportowy Taekwon-Do SP nr 6 zapraszają dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia z Taekwon-Do.

Dodatkowo podczas ferii uczniowie lubelskich szkół będą mogli bezpłatnie skorzystać z siedmiu basenów, które znajdują się w placówkach oświatowych.


Ferie na łyżwach


Czas ferii zimowych to idealna okazja do szaleństw na lodzie. Miasto Lublin poleca dwa lodowiska: przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (ul. Radzyńska 5) oraz przy Zespole Szkół nr 12 (ul. Sławinkowska).

Kolejne lodowisko znajduje się przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. To Icemania, która oferuje kryte lodowisko o wymiarach 30 x 60 metrów (powierzchnia to 1738 metrów kwadratowych). Na terenie hali działają również: wypożyczalnia łyżew, przebieralnia butów, infrastruktura techniczna oraz Color Cafe, gdzie można wjechać wprost z tafli lodu. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na narty!


Oprócz tego, jeśli czas nam na to pozwoli możemy wybrać się nieco dalej, na narty. W województwie lubelskim funkcjonuje kilkanaśscie ośrodków narciarskich, m.in. Stacja Narciarska Kazimierz, Ośrodek Narciarsko - Snowboardowy w Rąblowie, Stok narciarski w Parchatce, Narciarski Raj u Rzetelskiego w Chrzanowie, Stok Bobliwo, Stacja Narciarska Jacnia oraz Stok Narciarski w Batorzu.

Następny artykuł Pogoda na luty 2020

Komentarze

Zobacz również