Aktualności

(2014-07-07) Przedstawiamy najdroższe i największe statki rejsowe na świecie. Jakie atrakcje oferują i w jakiej są cenie?
Kotor jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, pełnym zabytkowych budowli. Stare miasto otoczono średniowiecznymi murami miejskimi, łączącymi się z twierdzą św. Jana na Samotnym Wzgórzu.
Otaczające Budvę góry w połączeniu z morzem dają niezapomniany widok. Każdego roku spotkać tu można turystów, głównie Serbów z Belgradu. Natomiast Sveti Stefan to miasto-hotel, położone na skalistym półwyspie, w bliskim sąsiedztwie Budvy.

Na narty!

Czarnogóra znana jest głównie ze swoich atrakcyjnych letnich kurortów. Nie wszyscy wiedzą, że jest to także wspaniałe miejsce dla narciarzy, gdyż rzeźba terenu jest tam jak marzenie...
Czarnogóra bardzo chętnie i przyjaźnie wita turystów. Istniejące tu hotele są na wysokim europejskim standardzie, zaś gospodarze i lokalna ludność bardzo życzliwa, co z pewnością uprzyjemni każdy urlop.

Ada Bojana

Wyspa Ada Bojana jest rezerwatem przyrody i Parkiem Narodowym, można także powiedzieć, że rajem na ziemi. Znajduje się na rzece Bojanie, przy samym jej ujsciu do morza, na końcu „Wielkiej plazy”. Nie jest wyspą naturalną...
W ramach 11.Explorers Festival organizowany jest konkurs na Polskie Złote Wyprawy XX wieku .  Głosować można na 3 z pośród 10 wypraw. Nocowanie.pl jako patron medialny Explorers Festival zachęca swoich użytkowników do wzięcia udzału w tym konkursie.
Park Narodowy Biogradska Góra, to jedna z trzech puszczy w Europie, z typową dla puszczy roślinnością. Tara , to najdłuższa rzeka Czarnogóry, a powstały w wyniku erozji rzecznej kanion Tary jest najgłębszym kanionem w Europie... 
Herceg Novi, to wielowiekowe miasteczko położone we wspaniałej śródziemnomorskiej scenerii. Jest miejscem pełnym wspaniałych zabytków położonych w "ogrodzie botanicznym" - przyciągającym kolorami i aromatami oraz bujną, egzotyczną roślinnością.

Zatoka Kotorska

Najbardziej charakterystycznym elementem wybrzeża Czarnogóry jest Zatoka Kotorska (Boka Kotorska), która nieco paradoksalnie przypomina fiord norweski...