Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w województwie lubelskim

 • Miejscowość:

  Warszawa
 • Miejsce imprezy:

  Narodowy Instytut Dziedzictwa
 • Data rozpoczęcia:

  9 wrzesień 2017
  godz: 18:30
 • Data zakończenia:

  17 wrzesień 2017
 • Koszt:

  wstęp wolny

W tym roku tematem szczególnej, bo jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa jest „krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Ta myśl przewodnia koresponduje z kampanią społeczną „Krajobraz mojego miasta” Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tegorocznej edycji w całej Polsce odbędzie się 1200 wydarzeń edukacyjnych zachęcających do poznawania dziedzictwa!

Kampania społeczna „Krajobraz mojego miasta” prowadzona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i MKiDN to projekt zachęcający do wprowadzania zmian w przestrzeni polskich miast. Jego celem jest kształtowanie odpowiedzialnej i aktywnej postawy w dbałości o wspólną przestrzeń miejską. Centralnym punktem kampanii jest film, który diagnozuje najpowszechniejsze problemy polskich miast i pokazuje, jak sobie z nimi radzić, a więc jak efektywnie ograniczać reklamowy chaos, dbać o miejską zieleń, w tym zabytkową, czy jak chronić dziedzictwo oraz miejsca pamięci. Tegoroczna edycja EDD realizuje idee kampanii dzięki przybliżaniu mieszkańcom polskich miast i miejscowości wartości lokalnego dziedzictwa i jego związków z krajobrazem.

Ogólnopolska inauguracja 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się już 9 września! Przez cały dzień dzięki Bramie Poznania i Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa na odwiedzających czekać będą atrakcje: wystawa „Elektrociepłownia Garbary. Dokument potencjalny” i pokazy filmu „Krajobraz mojego miasta”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.30, a uświetni ją występ zespołu Vołosi. Po koncercie zapraszamy na Ostrów Tumski na specjalny mapping na zabytkach „Jasna wyspa!” – to okazja do zobaczenia wyspy tumskiej z innej – nocnej – perspektywy.

 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz pełne kalendarium wydarzeń można znaleźć na stronie: www.edd.nid.pl.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach EDD jest bezpłatny.

 

Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Przejrzyj inne imprezy w Warszawie.

 

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Progresja Music Zone
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Hala Koszyki
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Klub Harenda
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Klub Stodoła

Zobacz również