Ferie 2018 w mieście: co robić w Lublinie

Jak co roku miasto inspiracji przygotowało bogatą ofertę wypoczynku podczas ferii. Warto zarezerwować sobie czas wcześniej i wziąć udział w wybranych wydarzeniach. Zimowa przerwa w Lublinie potrwa od 29 stycznia do 11 lutego.

Półkolonie z MOSiR-em

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji “Bystrzyca” w Lublinie zaprasza na zimowe półkolonie. Organizatorzy zaplanowali zajęcia ruchowo-rekreacyjne w Aqua Lublin, FitGym Complex i Icemanii. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zwiedzić Arenę Lublin oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych i chemiczno-fizycznych. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat, cena za 1 osobę to 550 złotych.

 

Ferie z Małym Geniuszem


W programie półkolonii Małego Geniusza znajdziemy nie tylko zespołowe gry sportowe, ale także edukacyjne zajęcia m.in. z języków obcych, rozwijania zdolności interpersonalnych, fotografii, astronomii, tańca, majsterkowania czy szachów. Uczestnicy będą mieli okazję przeprowadzić różne eksperymenty chemiczne i fizyczne pod okiem wykwalifikowanej kadry. Za tydzień zajęć zapłacimy 599 złotych.

 

Ferie z robotem


TwójRobot.pl zaprasza ciekawe świata dzieci i młodzież na półkolonie pełne kreatywnej zabawy. Zainteresowani mogą wybierać zajęcia z tematów programowania, robotyki, eksperymentów i informatyki. Biorąc udział w półkoloniach “Mistrzowie kodowania”, dzieci nauczą się podstaw tworzenia stron internetowych oraz zobaczą, jak projektuje się gry komputerowe. Będą mogły sterować wykonanymi przez siebie robotami bojowymi i wyścigówkami. Półkolonie dla mistrzów kodowania zakończy dwudniowy kurs podstaw programowania w języku C++. Cena za 5 dni zabawy to 600 złotych.
Dla młodszych dzieci proponujemy kurs “Mistrzowie efektów specjalnych” składający się z budowania wesołego miasteczka oraz przeprowadzania ciekawych doświadczeń chemicznych. Na koniec uczestnicy półkolonii zagrają w robotyczny mecz baseball i piłki nożnej. Koszt zajęć to 570 złotych.

 

Kuchenne rewolucje w Manufakturze sztuki


W Manufakturze sztuki spotkają się dzieci, chcące spróbować swoich sił w sztuce gotowania. Na uczestników czekać będą najlepsi lubelscy kucharze. Organizatorzy planują także warsztaty “Sztuki wystąpień publicznych”. Dzięki wizycie w Ratuszu, Zamku Lubelskim oraz wycieczce do MPWiK-u i siedziby Straży Pożarnej, dzieci będą miały okazję poznać historię Lublina. Zajęcia odbędą się na początku lutego, ich koszt to 450 złotych za osobę.

 

Dom słów


Do Domu słów zapraszamy każdego, kto chce przeżyć niepowtarzalną przygodę z literaturą oraz odkryć tajemnice Żmigrodu dzięki ciekawym warsztatom edukacyjno-artystycznym. W programie znajdziemy m.in. warsztaty kaligraficzne, kreatywnego pisania, typo-design, nagrywanie słuchowiska czy szycie poduszek literackich. Poznaj znaczenie słowa mówionego i drukowanego w kulturze i w życiu społecznym dzięki feriom w Domu słów.

 

Board Mania


Jeśli myślisz, że gry planszowe odeszły do lamusa, to się grubo mylisz. Zajrzyj do Centrum Kultury w Lublinie w dniach od 27 stycznia do 11 lutego i przekonaj się na własnej skórze. Board Mania promuje rozwój i zachęca do oderwania się od codziennych zajęć i ekranów monitorów. Każdego dnia od 12:00 do 20:00 dostępna będzie ogromna biblioteka gier planszowych i karcianych. Nie zabraknie także zabaw i konkursów z nagrodami.
Rodzice z dziećmi mile widziani są na “Board Mania Kids”, strefa dla dzieci czynna będzie codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Jeśli to Twoje pierwsze spotkanie z grami planszowymi - nie martw się, zasady gier będą tłumaczone na bieżąco przez wykwalifikowane osoby. Dla prawdziwych maniaków planszówek zaplanowano Analogowe Granie. Myślisz, że uda Ci się cofnąć 20 lat wstecz i wytrzymać bez gapienia się w smartfona? 48-godzinny maraton planszówkowy pozwoli na detoks od social mediów. Wstęp wolny.

 

Półkolonie pływackie


Miłośnicy wodnego szaleństwa spotkają się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego. Profesjonalna kadra będzie szkolić uczestników we wszystkich stylach pływackich oraz zapozna z elementami nurkowania. W programie nie zabraknie nauki jazdy na nartach na stoku w Kazimierzu Dolnym. Poza grami i zabawami zespołowymi chętni będą mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod okiem doświadczonych instruktorów. Organizator półkolonii zapewnia wyżywienie, profesjonalną opiekę oraz transport uczestników na zajęcia odbywające się poza terenem Centrum Sportowo Rekreacyjnego. Za tygodniowy turnus zapłacimy 549 złotych.

 

Warto zapoznać się także z ofertą lokalnych instytucji kultury:  domów kultury, muzeów, klubów osiedlowych czy bibliotek. W ramach akcji " Zima w mieście" przygotowano wiele bezpłatnych bądź częściowo platnych zajęć.

 

 

 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również