Ferie na półmetku. Nie wszystko stracone - branża liczy na stolicę

Ferie na półmetku. Nie wszystko stracone - branża liczy na stolicę

To nie są ferie marzeń dla polskiej branży turystycznej – liczba rezerwacji zimowych spadła o blisko czterdzieści procent względem ubiegłego roku. Hotelarze wciąż jednak liczą na dobry finisz – w przyszłym tygodniu ferie zaczyna „bogata Warszawa”. Dla tych, którzy dopiero  planują wyjazd, dobra wiadomość jest taka, że jest w czym wybierać, także w tych tańszych ofertach – wynika z analizy platform rezerwacyjnych Noclegi.pl i Nocowanie.pl przeprowadzonej na półmetku ferii.

Pierwsze tygodnie ferii przyniosły rodzimej branży turystycznej spore rozczarowanie. Wysokie ceny noclegów i zimowych atrakcji najwyraźniej zatrzymały Polaków w domu. Nie sprzyjała też pogoda i słabe warunki narciarskie na początku sezonu. Jak podkreśla Tomasz Zaniewski, wiceprezes spółek Nocowanie.pl i Noclegi.pl:


Liczba rezerwacji na półmetku ferii jest o blisko 40% niższa niż w zeszłym roku o tej samej porze, trudno więc o optymizm w branży. Właściciele obiektów aktywnie walczą o gości reklamą i promocjami, licząc na to, że ściągną turystów dopiero planujących wypoczynek w ostatniej turze ferii.


Czy Mazowsze poprawi statystyki związane z wyjazdami?


Nadzieje te pozwala podtrzymywać to, że dopiero w przyszłym tygodniu zimowy wypoczynek rozpoczną mieszkańcy najbogatszego w kraju województwa mazowieckiego. Mówi się, że Warszawa lubi Zakopane, więc jest spora szansa, że zamiast wyjazdów zagranicznych warszawiacy wybiorą zimową stolicę Polski. – 

 

Zaniewski zaznacza, że:

 

Większą zasobność portfeli osób planujących wyjazd w przyszłym tygodniu widać chociażby w długości rezerwacji. W ostatnich tygodniach ferii są one średnio o jeden dzień dłuższe niż na początku sezonu, co daje wyższą ogólną wartość rezerwacji, przy tych samych średnich cenach za osobę za noc. Na finiszu ferii widać też zwiększone zainteresowanie apartamentami, droższymi niż kwatery prywatne i pokoje, które Polacy najchętniej wybierali w styczniu. 


Mniejszy ruch to więcej możliwości dla szukających dogodnych ofert. Wolne miejsca znaleźć można z dnia na dzień, nawet w najbardziej popularnych narciarskich miejscowościach. 


– Warto szukać wspomnianych już promocji, których przykładem może być akcja specjalna Noclegi.pl, w której blisko 400 obiektów w popularnych miejscowościach do końca lutego proponuje zniżkę o 14% od standardowych cen – podpowiada Zaniewski.


Tutaj znajdziesz: Lista obiektów, które biorą udział w kampanii zimowej


Jak kształtują się ceny podczas ferii i które kierunki są najpopularniejsze?


Średnia wartość rezerwacji dla jednej osoby za noc dla całego kraju wynosi 107 złotych, jednak nawet w najbardziej popularnych miejscowościach górskich można znaleźć oferty nawet o połowę tańsze. 


Te najbardziej popularne miejscowości to tradycyjnie już Zakopane, Wisła, Karpacz czy Białka Tatrzańska. I to w tej ostatniej zostawiamy najwięcej pieniędzy. Średnio za osobę za noc płacimy tam 145 złotych, podczas gdy w Zakopanem 110 złotych, a w Karpaczu 103 złote. 

 

To ostatni moment, by zarezerwować noclegi na ferie zimowe. Sprawdź ciekaw oferty obiektów:

 

 

 


Chociaż pogoda nie zawsze sprzyja sportom zimowym, a w tej chwili taniej wypocząć można w Gdyni, Świnoujściu, a nawet Sopocie to miejscowości górskie stanowią ponad 70% zapytań w platformach Nocowanie.pl i Noclegi.pl w okresie ferii.Następny artykuł Nocleg w hotelu i...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej