Ferie zimowe 2019. Jak je spędzić w województwie lubelskim?

Ferie zimowe 2019. Jak je spędzić w województwie lubelskim?

Ferie zimowe w województwie lubelskim rozpoczynają się w połowie lutego. Lubelszczyzna to region, który jest atrakcyjny niezależnie od pory roku – zobacz to sam!

Na Lubelszczyźnie pojeździsz na nartach!


Planowanie zimowych wyjazdów rozpoczynasz od szukania miejsc, w których można poszusować na nartach? Znajdziesz je na Lubelszczyźnie! Ośrodki narciarskie w regionie doskonale nadają się dla osób stawiających pierwsze kroki na stoku.

 

Okolice Kazimierza Dolnego

Bardzo popularne wśród narciarzy są okolice Kazimierza Dolnego, gdzie na amatorów białych szaleństw czekają aż trzy stacje. Chętnie odwiedzają je mieszkańcy Lublina, gdyż odległość od stolicy regionu jest nieduża.

Często wybierany przez narciarzy jest stok w Rąblowie, gdzie czekają cztery trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, snowpark oraz przedszkole narciarskie i karuzela dla dzieci. Przy ośrodku działa też wypożyczalnia sprzętu, serwis i szkółka narciarska, w której, pod czujnym okiem instruktora, można nauczyć się jazdy na snowboardzie i nartach.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Stok Narciarski Parchatka z dwoma wyciągami i dwiema sztucznie naśnieżanymi i oświetlonymi trasami zjazdowymi. Działa tu także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka dla początkujących adeptów sportów zimowych. W przerwie od szaleństw można nabrać sił w znajdującej się przy stoku regionalnej karczmie.

Nie zapominajmy też o Kazimierzu Dolnym, gdzie znajduje się Stacja Narciarska Kazimierz. Dla narciarzy przygotowano cztery wyciągi i cztery trasy zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Są one ratrakowane, regularnie naśnieżane, a wieczorem sztucznie oświetlone. Poza tym przy stacji działa szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu, snowpark i restauracja.

 

Chrzanów

Chrzanów to miejscowość położona niedaleko Janowa Lubelskiego, gdzie znajduje się stacja Narciarski Raj u Rzetelskiego z pierwszą w województwie lubelskim koleją krzesełkową. Znajdziesz tam łącznie cztery kilometry tras zjazdowych, które są naśnieżane i codziennie ratrakowane, wypożyczalnię sprzętu oraz instruktorów narciarskich i snowboardowych. Przy stoku działa również karczma góralska, a jeśli masz wilczy apetyt będziesz mógł spróbować potraw przyrządzanych na stale palącym się grillu.

Stoki narciarskie znajdują się również w innych miejscowościach Lubelszczyzny: Chełmie, Batorzu, Jacni, Justynówce koło Tomaszowa Lubelskiego, Międzyrzecu Podlaskim czy Szopowem niedaleko Biłgoraja.

 

Warto odwiedzić też Lublin


Ferie to doskonały czas na przyjazd do Lublina – miasto cieszy się bowiem coraz większą popularnością wśród polskich i zagranicznych podróżników. Turyści doceniają jego uroki, przepiękne zabytki i miejsca, w których mogą poznać lepiej poznać Kozi Gród.

Co warto zobaczyć w Lublinie? Przede wszystkim miejsca-symbole miasta, czyli zamek, basztę oraz Wieżę Trynitarską. Obecnie zabytki te pełnią rolę muzeów, w których przygotowano ekspozycje dotyczące dziejów regionu. Ciekawą opcją jest także spacer trasą podziemną, biegnącą przez staromiejskie piwnice. Szlak prowadzi od lochów przy Trybunale Koronnym, przez Rynek aż do Placu po Farze. Na trasie umieszczono makiety i prezentacje ukazujące najważniejsze i najciekawsze momenty z istnienia Lublina.

W Lublinie działają też ciekawe muzea, jak Piwnica pod Fortuną z multimedialnymi wystawami. Ekspozycja podzielona jest na kilka działów tematycznych, m.in. przemysł, handel oraz zagadnienia związane z wielokulturowością miasta. Polecamy też Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie dowiesz się, jak powstaje ten charakterystyczny dla Lublina przysmak i dlaczego jest taki pyszny! Jeśli jeszcze go nie próbowałeś, koniecznie musisz to nadrobić.

W mieście znajdziesz również ofertę dla aktywnych – w Aqua Lublin skorzystasz z typowych atrakcji aquaparku i zrelaksujesz się w saunarium. Drugą naszą propozycją na wypoczynek w ruchu jest wizyta w Ice Manii, czyli dużym krytym lodowisku.

 

Akcja „Zima w mieście”

 

Warto również pamiętać, podczas ferii zimowych w Lublinie organizowane są atrakcje dedykowane dzieciom i młodzieży. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana – tworzenie questów i komiksów, laboratorium detektywistyczne czy warsztaty kulinarne. W czasie ferii zimowych odbywają są również otwarte treningi z zawodnikami Energa Basek Ligi, które cieszą się ogromną popularnością.

Lubelskie kina, muzea i ośrodki kultury chętnie włączają się do akcji, dzięki temu tegoroczna oferta jest naprawdę ciekawa – każdy znajdzie zajęcia odpowiadające jego zainteresowaniom. Ich pełna lista dostępna jest na stronie internetowej przygotowanej przez Urząd Miasta (zima.lublin.eu).

 

fot. ©didesign / Fotolia.com

Następny artykuł Zmiana w regulaminie...

Komentarze (1)

Msa

Czyli z art wynika, że poza cebularzem i basenem nie ma nic ciekawego :)

Zobacz również