Ferie zimowe 2021. Gdzie na jednodniowe wycieczki z dziećmi?

Ferie zimowe 2021. Gdzie na jednodniowe wycieczki z dziećmi?

Tegoroczne ferie zimowe są zupełnie inne niż zimowy wypoczynek, który dobrze pamiętamy. Zamknięte obiekty noclegowe i stoki narciarskie - z taką rzeczywistością musi się zmierzyć każdy rodzic i jego dziecko, którzy każdego roku spędzali okres ferii poza swoim miejscem zamieszkania. Obecne ograniczenia i obostrzenia umożliwiają tylko i wyłącznie organizację ferii zimowych w postaci półkolonii i zimowisk, organizowanych w szkołach. Są jednak pewne alternatywy, np. na weekend, czy każdy dzień tygodnia. Jeśli zamierzacie spędzić ferie zimowe w atrakcyjnym turystycznie miejscu, z pomocą przychodzą Wam tu możliwości organizacji wyjazdów jednodniowych. W tym artykule przedstawimy Wam pomysły na jednodniowe wycieczki z dziećmi. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Na wstępie warto podkreślić, że w roku 2021 ferie zimowe odbywają się w jednakowym terminie dla wszystkich dzieci, niezależnie od regionu zamieszkania (od 4 do 17 stycznia). Nie da się ukryć, że siedzenie w domu może być dla dzieci przygnębiające. O tyle dobrze, że rząd nieco złagodził ograniczenia, dzięki czemu począwszy od dnia 5 stycznia 2021, możliwe jest opuszczanie domu przez dzieci do 16 roku życia do godziny 16.00, bez towarzystwa opiekuna lub rodzica. Z pewnością wiele osób zgodnie twierdzi, że wypoczynek bez możliwości wyjazdu i zimowych atrakcji należy uznać za stracony. Nic bardziej mylnego. W pobliżu dużych polskich miast znajdziemy wiele wspaniałych miejsc, które z powodzeniem można odwiedzić podczas wycieczki jednodniowej. 


By uniknąć monotonii i znudzenia, warto zagospodarować te 2 tygodnie w taki sposób, by czas był maksymalnie wypełniony możliwie największą liczbą atrakcji. Aktywne i ciekawe ferie w najbliższej okolicy są możliwe. Wystarczy, że zorganizujesz sobie harmonogram, zastanawiając się nad tym, co chcesz zobaczyć, gdzie się wybrać i w jaki sposób spędzić czas w swojej najbliższej okolicy. Pozwoli Ci to uniknąć luk, a jednocześnie będziesz mieć możliwość nieco lepszego poznania najbliższej okolicy, która z pewnością skrywa w sobie wiele niezwykłych tajemnic, które warto odkryć wspólnie z rodziną. Co robić i gdzie się wybrać podczas nadchodzących ferii? Sprawdźmy! Podkreślamy, że nasze propozycje są czysto subiektywne, przez co na pewno odkryjecie również inne wspaniałe miejsca.


Przeczytaj również: Ferie zimowe 2021 w mieście. Co robić i gdzie się wybrać?


5 pomysłów na jednodniowe wyjazdy z dziećmi podczas ferii


Nie da się ukryć, że każdy pomysł i miejsce jest idealne, by móc spędzić ferie zimowe tak, jak najbardziej lubimy. Przy planowaniu warto kierować się przede wszystkim tym, co lubimy, ale również tym, czego nie mieliśmy okazji do tej pory poznać, zgodnie ze stwierdzeniem “cudze chwalicie, a swego nie znacie”. Każda zaplanowana wycieczka na te kilka godzin przyniesie na pewno niezwykłą radość Waszym dzieciom, a i Wy będziecie mogli choć przez chwilę odetchnąć od problemów i szarej codzienności. Organizacja wyjazdów na własną rękę może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zalety? Przez te dwa tygodnie możemy odwiedzić wiele wspaniałych miejsc, przez co tegoroczne ferie będą obfitować w wiele wspaniałych przeżyć.


  • Puszcza Kampinoska


Ta propozycja powinna szczególnie zainteresować mieszkańców stolicy. To przede wszystkim drugi, co do wielkości park narodowy w Polsce, ale również niezwykły i ogromny obszar leśny, w którym każdy może się wyciszyć i odetchnąć świeżym powietrzem. Dzieci przede wszystkim mają niezwykłą możliwość, by się wybiegać. Oprócz tego, z powodzeniem można tu zabrać sanki. Rodzinny spacer w tym miejscu na pewno będzie wyjątkowy. Dzieci i rodziców na pewno powinna zainteresować możliwość spotkania zwierząt i możliwość podziwiania niezwykłych krajobrazów w zimowej odsłonie (głęboko liczymy na to, że podczas ferii spadnie w końcu śnieg, by dzieci mogły w pełni poczuć klimat trwających ferii zimowych). Dojazd z Warszawy do Puszczy Kampinoskiej zajmuje niecałą godzinę.


Sprawdź: Popularne trasy spacerowe po lasach w Polsce

 

 

Rynek

Rynek

Kazimierz Dolny, ul. Rynek

Zabytki

 

 


  • Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów


Druga z naszych propozycji na pewno powinna zainteresować mieszkańców Lubelszczyzny. Każdy, kto ma dość siedzenia w domu, a chce poznać ciekawe miejsca, koniecznie powinien wybrać się do miejscowości, które to znajduje się w niedużej odległości od siebie. Kazimierz Dolny zna chyba - miejscowość ta słynie ze wspaniałych zabytków i klimatu, który również zimą jest zachwycający. W Nałęczowie spacer po Parku Zdrojowym na pewno zachwyci nie tylko dzieci, ale również rodziców. Podobnie, jak w Puławach, w których szczególnie polecamy wizytę w Parku Czartoryskim, bogatym w niezwykłą przyrodę i wspaniałe zabytki. Propozycja wizyty w tych miejscowościach to idealny pomysł na jednodniową wycieczkę i to nie tylko dla mieszkańców Lubelszczyzny.


Przeczytaj również: Zimowy wypoczynek na Lubelszczyźnie - gdzie warto pojechać?

 

 

 

 


  • Wizyta w Beskidzie Śląskim


Chyba nie ma turystów, którzy nie wyobrażają sobie zimowego wypoczynku bez gór. Jeśli planujecie w miejscu szczególnym i takim, w którym Wasze dzieci nie powinny się nudzić, to proponujemy Wam jednodniowy zimowy wyjazd w Beskidy. Dlaczego? Znajdziemy tu wiele wspaniałych i interesujących szlaków górskich, również tych łatwiejszych. Do tego wszystkiego warto dodać, że w tym regionie znajdują się niezwykłe miejscowości z zabytkami i atrakcjami. Wystarczy tu wspomnieć chociażby Wisłę, Szczyrk, Koniaków, Żywiec, czy Ustroń. W tym przypadku pewne jest to, że znajdziecie to, co najważniejsze podczas ferii zimowych - ŚNIEG. Beskid Śląski to idealna propozycja dla mieszkańców Śląska i nie tylko.


Poznaj: Beskidy z dzieckiem - jakie szlaki wybrać?


  • Jednodniowy wyjazd nad morze


Kto powiedział, że zima nad morzem nie może być udana? Region ten cieszy się dużym zainteresowaniem o tej porze roku. Dojazd nad polskie morze, głównie z centralnych i północnych województw zajmuje zaledwie kilka godzin. Wrażenia będą niesamowite, a Wasze dzieci na pewno będą zadowolone z tego, że będą mogły spędzić kilka chwil nad morzem. To nie tylko plaża, ale również wiele tras spacerowych, na przykład na Półwyspie Helskim. W związku z tym jednodniowy wyjazd nad morze nie może nie udać! Polecamy!


Sprawdź: Pomorze dla turystów. Gdzie warto się wybrać?


  • Rudawy Janowickie na Dolnym Śląsku


Cały region Dolnego Śląska obfituje w wiele magicznych miejsc. To przede wszystkim góry, ale również zamki, pałace, wspaniałe zabytki i miasta, które same w sobie są jedną wielką atrakcją. Mieszkańcy Wrocławia i innych miejscowości mogą z powodzeniem wybrać się na przykład w Karkonosze lub Rudawy Janowickie, które w obecnym czasie nie powinny być obleganym miejscem, a o to chyba w tym wszystkim chodzi. Rudawy Janowickie to pasmo górskie, znajdujące się we wschodniej części Sudetów Zachodnich, zajmujące powierzchnię około 90 km2. Warto podkreślić, że Rudawy Janowickie po wojnie do roku 1947 nosiły nazwę Gór Łomnickich. Nie da się ukryć, że największą atrakcję tego regionu stanowią Kolorowe Jeziorka. To niezwykła atrakcja przyrodnicza, znajdująca się w Rudawskim Parku Krajobrazowym, na terenie wsi Wieściszowice. To na pewno ewenement na skalę światową i prawdziwy skarb Ziemi Kamiennogórskiej. Naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim kolory jezior. Każde z nich jest inne i na swój sposób wyjątkowe. Do tego wszystkiego, warto jest również podkreślić niezwykły charakter tego miejsca, które zachwyca niezwykłą przyrodą, malowniczymi pozostałościami skalnymi i klimatem, który tu panuje.


Przeczytaj również:


Nieodkryte szlaki w Rudawach Janowickich. Gdzie warto się wybrać?

Polska jest piękna - Kolorowe Jeziorka


Mamy nadzieję, że nasze subiektywne propozycje przypadną Wam do gustu i jednodniowy wyjazd w te lub inne miejsca będzie jedną wielką wspaniałą zimową przygodą.


Następny artykuł Ustronne miejsca na weekend...

Komentarze

Zobacz również