Festiwal Off Opera: kobiece warsztaty z operą w tle w Poznaniu

 • Miejscowość:

  Poznań
 • Miejsce imprezy:

  Scena STA
 • Data imprezy:

  12 październik 2017
  godz: 19:00
 • Koszt:

  bezpłatne wejściówki

Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu warsztatów oraz w pokazach pracy warsztatowej 12 i 14 października, które odbędą się w ramach Festiwalu Off Opera 2017! Festiwal organizowany jest przez  założone w 2014 roku Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury działające na rzecz aktywizacji kulturalnej Poznania, uwzględniając potrzeby i pomysły młodych ludzi oraz lokalnych wspólnot.

Off Opera 2017 to już trzecia edycja innowacyjnego projektu popularyzującego muzykę klasyczną oraz teatr operowy w otwartej przestrzeni miejskiej. Wcześniejsze edycje festiwalu realizowane były pod nazwą Festiwal Opera Know-how − edycje: 2014 i 2015. Projekt wskrzesza ideę publicznego teatru operowego, dostępnego dla każdego odbiorcy, a także realizowanego przez wykonawców amatorów.

 

Traviata: pogłosy

Kobiece warsztaty z operą w tle

finałowy koncert: 12.10.2017, g. 19.00, Scena STA

Warsztaty, zbudowane w oparciu o ideę „twórczego słuchania muzyki”. Dotyczyć będą jednego z najbardziej znanych dzieł operowych Giuseppe Verdiego oraz pierwowzoru – powieści Dama Kameliowa Alexandra Dumasa. Zaproszone do udziału w zajęciach kobiety zanalizują fragmenty operowego libretta oraz nagrania wybranych arii Traviaty.

 

Dama Kameliowa przez dziesiątki lat była jedną z najchętniej grywanych ról kobiecych w teatrze. To opowieść o miłości i poświęceniu, o salonowych konwenansach i brzemieniu wystawnego życia, o stracie ukochanej osoby, wielkiej samotności, smutku i upokorzeniu.

 

Podczas zajęć każda z uczestniczek spróbuje spojrzeć na postać Violetty i Małgorzaty przez pryzmat własnych doświadczeń. Istnieje nieskończona ilość powiązań ich dziejów z historiami każdej z nas. W pełnej sentymentów wyprawie w przeszłość muzyka operowa odegra kluczową rolę − stanie się wehikułem czasu, ożywi uczucia i wspomnienia. Zarejestrowane przez kamerę osobiste wypowiedzi uczestniczek stworzą współczesną, pogłębioną psychologicznie postać Traviaty. Staną się one integralną częścią reżyserowanego koncertu, który zakończy cykl warsztatów.

Zajęcia poprowadzi aktorka Teatru Polskiego − Barbara Krasińska. Pomogą jej w tym kuratorka projektu – Zuzanna Głowacka – oraz operator filmowy Rafał Jerzak. Warsztaty odbywać się będą w godzinach popołudniowych w dwóch pierwszych tygodniach października. O dokładnym harmonogramie uczestniczki zostaną poinformowane drogą mailową.

Zgłoszenia (imię i nazwisko; data urodzenia; nr tel.) oraz ewentualne pytania prosimy kierować pod adres: smak.poznan@gmail.com.

 

Termin zgłoszeń upływa 30 września.

 

Ilość miejsc ograniczona.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia wydawane będą od 2 października br., w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 44, od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00-19:00, w soboty w godz. 10:00-17:00.

 

Przejrzyj inne wydarzenia w Poznaniu.

 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Poznaniu

Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Jezioro Maltańskie
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Grand Royal Hotel
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Grand Royal Hotel

Zobacz również