Festiwal Off Opera: Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela

 • Miejscowość:

  Poznań
 • Miejsce imprezy:

  Scena Wspólna
 • Data imprezy:

  14 październik 2017
  godz: 19:00
 • Koszt:

  bezpłatne wejściówki

Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu warsztatów oraz w pokazach pracy warsztatowej 12 i 14 października, które odbędą się w ramach Festiwalu Off Opera 2017! Festiwal organizowany jest przez  założone w 2014 roku Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury działające na rzecz aktywizacji kulturalnej Poznania, uwzględniając potrzeby i pomysły młodych ludzi oraz lokalnych wspólnot.

Off Opera 2017 to już trzecia edycja innowacyjnego projektu popularyzującego muzykę klasyczną oraz teatr operowy w otwartej przestrzeni miejskiej. Wcześniejsze edycje festiwalu realizowane były pod nazwą Festiwal Opera Know-how − edycje: 2014 i 2015. Projekt wskrzesza ideę publicznego teatru operowego, dostępnego dla każdego odbiorcy, a także realizowanego przez wykonawców amatorów.

 

Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela

Premiera: 14.10.2017, g. 19.00, Scena Wspólna

 

Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela to cykl warsztatów, oparty na metodach pedagogiki teatru. Grupa poznańskich nauczycieli i edukatorów podejmie na nich temat statusu i kondycji swej profesji oraz problemów, jakie pojawiają się w ich codziennej pracy w trakcie obcowania z uczniami, rodzicami, czy współpracownikami.

 

Spróbują jednocześnie skonfrontować się z negatywnymi wyobrażeniami na temat własnego zawodu i nadać im bardziej złożoną perspektywę. Ważnym zagadnieniem będzie również kwestia konfrontacji młodzieńczych ideałów uczestników warsztatów z ich późniejszą realizacją w trakcie pracy zawodowej.

 

Warsztaty, prowadzone przez Daniela Stachułę, zakończone zostaną spektaklem, w którym nauczyciele w bezpośredniej konfrontacji z widownią – uczniami, rodzicami, koleżankami i kolegami z pracy – opowiedzą o samych sobie.

 

Przedstawienie warsztatowe odbędzie się 14 października w Dzień Edukacji Narodowej, o g. 19.00 na Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1 w Poznaniu).

 

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia wydawane będą od 2 października br., w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 44, od poniedziałku do piątku w godz.: 10:00-19:00, w soboty w godz. 10:00-17:00.

Obsada – nauczyciele poznańskich szkół.

dramaturgia | reżyseria – Daniel Stachuła

scenografia – Filip Brzyski

muzyka | ruch sceniczny – Karolina Kosidło

 

Sprawdź inne imprezy w Poznaniu.

 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Poznaniu

Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Kino Apollo
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Klub u Bazyla
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Sala Ziemi - Poznań Congress Center
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
9 Stóp ACKiS

Zobacz również