Finał Regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie

 • Miejscowość:

  Szczecin
 • Miejsce imprezy:

  Wały Chrobrego
 • Data rozpoczęcia:

  5 sierpień 2017
  godz: 19:30
 • Data zakończenia:

  8 sierpień 2017
 • Koszt:

  brak informacji

Zapraszamy na Finał Regat The Tall Ships Races 2017, który potrwa w dniach 5-8 sierpnia. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o godzinie 19:30. Miejscem wydarzenia jest Scena Główna przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. 

Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat.

 

Impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w latach 2007 i 2013. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. Po raz trzeci, finał wyścigu odbędzie się nad Odrą w roku 2017. Przepiękne, położone nad wodą Wały Chrobrego ponownie wypełnią się niezapomnianą żeglarską atmosferą, a miasto rozbłyśnie bielą marynarskich czapek i pasiastymi koszulkami załogantów. Podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu!

Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu żaglowców w Szczecinie będzie Andrea Bocelli. Artysta wykona swoje największe przeboje w otoczeniu kołyszących się masztów i powiewających żagli.

Ale to nie wszystko! Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącem kolorowych fajerwerków, przygotowanych przez najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata.

 

Tutaj znajdziesz inne wydarzenia w Szczecinie.

 

Fot. zeesenboot, Flickr.com, (CC BY 2.0)

 

Miejsce

Punkty widokowe

Wały Chrobrego

ul. Wały Chrobrego , Szczecin

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Szczecinie

Miejscowość:
Szczecin
Miejsce imprezy:
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Miejscowość:
Szczecin
Miejsce imprezy:
Sala Koncertowa Szczecin
Miejscowość:
Szczecin
Miejsce imprezy:
Sala Koncertowa Szczecin

Zobacz również