Aktualności

Jeśli uwielbiasz świetną zabawę, bajki, emocje, podróże w czasie i szybkie rollercoastery – nie zwlekaj! Wybierz się do parku rozrywki, który spełni twoje najskrytsze marzenia. Spędź najwspanialszy dzień w swoim życiu – zapomnij o wszystkich troskach i baw się do upadłego! Poniżej przedstawiamy listę najlepszych parków rozrywki w Europie.
Europa obfituje w wiele wspaniałych zabytków i wyjątkowych atrakcji. Przeczytaj, by dowiedzieć się, które z nich wpisują się na listę najchętniej odwiedzanych atrakcji w Europie.
Paryż bez wątpienia nazwać można miastem miłości . Niepowtarzalna atmosfera, niezliczone przyjemności i mnóstwo niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia. Bardzo często do Paryża przyjeżdżają nowożeńcy... Bo czy można sobie wymarzyć bardziej romantyczny miesiąc miodowy...?

Tour de France 2009

Tour de France 2009 kolarze rozpoczną 4 lipca w Monako na torze F1, ale nie będą się ścigać bolidami, ani nawet między sobą. Pierwszy etap to jazda indywidualna na czas na dystansie 15km. Na kolejnych 20 etapach zawodnicy pokonają 3500km.
Alfons Mucha to wybitny czeski malarz i grafik, który dwa lata temu miał wystawę monograficzną w warszawskim Muzeum Narodowym. Kto nie zdążył jej zobaczyć, ma teraz okazję obejrzeć dzieła tego artysty w jednym z najbardziej cenionych europejskich muzeów sztuki - w Muzeum Fabre w Montpellier.

Kuchnia francuska

Kuchnia francuska uważana jest często za jedną z najlepszych na świecie - wywarła przez wieki duży wpływ na inne kuchnie, zwłaszcza zachodnej Europy. Najczęściej kojarzona jest ze ślimakami, żabimi udkami, bagietką, serami i winem...

Francuski Wresal

Wersal (29 km od centrum Paryża) to zespół pałacowo-ogrodowy . Przez wiele lat stanowił faktyczną stolicę Francji, jako że tu znajdowała się rezydencja francuskich monarchów (1682-1789 r.), a potem niektórych rządów (np. w czasie Komuny Paryskiej)...

Francuska Nicea

Nicea nieoficjalnie jest stolicą Francuskiej Riwiery . Jest ona świetną bazą wypadową do innych miejscowości, które znajdują się na wybrzeżu...
Wspaniałe dziedzictwo architektoniczne Północnej Francji zachwyca od wieków. Pierwsze ślady tutejszych fortyfikacji pochodzą z czasów zajęcia regionu przez Juliusza Cezara...
Rozpocznie się już 13 lutego , a zakończy 4 marca . W tym roku odbędzie się już po raz 76 ! O czym mowa? O jednym z jabradziej nietypowych Świąt na świecie... O Święcie Cytryny!