Aktualności

Kuchnia Grecka

Grecy są bardzo towarzyskim narodem, który na kontaktach towarzyskich spędza dużo czasu - łącząc za razem często przyjemne z pożytecznym - czyli jedząc. Nie oznacza to oczywiście ze wszyscy sobie gotują. Po prostu spotykają się w restauracjach , w których bynajmniej nie panuje spięta atmosfera, gdzie wszyscy mogą się czuć bardzo swobodnie.

Akropol

Budowle na szczycie Akropolu , zachowane w różnym stopniu, stanowią arcydzieła greckiego Złotego Wieku. Powstały za czasów Peryklesa w V wieku p.n.e., na ruinach świątyń zniszczonych podczas wojen perskich. Głównym autorem projektu był architekt Fidiasz.
Meteory to potężne centrum klasztorne wschodniego kościoła orthodoksyjnego. Od XI w. meteory uważane są za obraz wielkości Boga. Wznoszą się jako skalisty las w Grecji, na Równinie Tessalskiej, blisko miasta Kalambaka, między górami Koziaka i Antihasionu...

Grecja poza sezonem

Poza sezonem w Grecji nie ma tłumów turystów, problemu z wynajęciem kwater czy zbyt małych plaż. Dużo łatwiej i przyjemniej jest wtedy zwiedzać i rozkoszować się pięknymi widokami...
Narciarstwo jest w Grecji sportem stosunkowo młodym, po części ze względu na trudne do przewidzenia warunki śniegowe, po części z powodu krótko trwającego sezonu. Niemniej jednak istnieje już kilkanaście rozrzuconych po górach ośrodków narciarskich.

Greckie Partenon

Partenon to klasyczne dzieło architektury attyckiej , łączące porządek dorycki z elementami jońskimi. Wzniesiony został z marmuru pentelickiego na trzystopniowej podbudowie w typie doryckiego peripterosu z płytkim pronaosem i opistodomosem o 6 kolumnach in antis...
Założona ponad 3000 lat p.n.e. stolica cywilizacji minojskiej znajdowała ię w odległości pięciu kilometrów od północnych wybrzeży Krety...

Ceny w Grecji 2015

Grecja należy do najpopularniejszych letnich destynacji. Przed wyjazdem na wakacje warto jednak sprawdzić, jakie tam są ceny. Łatwiej będzie zaplanować wydatki podczas urlopu, tak by koszt wypoczynku nie zrujnował portfeli turystów.
(2014-06-22) Na polskim niebie znalazła dla siebie miejsce nowa linia czarterowa 4YOU Airlines, która obsługiwać ma loty polskich touroperatorów, przy czym w większości będą to biura podróży Alfa Star S.A. Na bazę linii wybrano lotnisko w Katowicach, a do momentu uzyskania przez nie certyfikatu AOC jej oficjalnym przewoźnikiem będzie Eurolot.

Uroki Santorini

Santorini jest piękną wyspą znajdującą się w południowej części kompleksu Cyklad. W XV wieku p.n.e doszło do wybuchu wulkanu, który spowodował zatopienie środkowej części wyspy tworząc ogromny krater .