Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Zima w Krynicy-Zdroju jest jak zawsze pełna atracji sportowo-kulturalnych. Nie można się tu nudzić i każdy kto zdecyduje się odwiedzić to piękne uzdrowiskowe miasteczko będzie zadowolony z tego, co w Krynicy zobaczy i usłyszy.
Ferie w województwie małopolskim przypadają w tym roku na dni 18-31 stycznia 2010 r . W tym okresie nie zabraknie atrakcji, dla tych którzy spedzą ferie w domu, jak i dla turystów przyjeżdzających do Krakowa czy Zakopanego .
Chorwacja kusi nas zabytkami, szmaragdowymi jeziorami i błękitem Adriatyku. Na żeglarzy czeka tu cały labirynt wysp, a plaże pokryte są drobnym żwirkiem. Najpopularniejszym miejscem wypoczynku jest leżący na południu kraju Dubrownik.
Franciszkowe Łaźnie są najmniejszym uzdrowiskiem spośród miast zachodnio-czeskiego trójkąta uzdrowiskowego. Założone zostały w 1793 roku i do dnia dzisiejszego zachowały charakter kameralnego miasta uzdrowiskowego z przełomu wieków.
Od 1 stycznia 2010 r . Republika Słowacka wprowadza nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych (myta) , który zastąpi obecny system nalepek autostradowych. Poborem opłat zarządza spółka Národná diaľničná spoločnosť, a.s., zaś operatorem elektronicznego systemu poboru opłat jest spółka SkyToll, a.s.
Konkurs „Subiektywna opinia o … mieście, miejscu, miejscowości” rozstrzygnięty. Z opinii, które zostały zamieszczone na naszym forum – www.forum.nocowanie.pl , najciekawsza okazała się opinia pana Tomasza Michałkiewicza z Kielc, dotycząca Kazimierza Dolnego . Pan Tomasz otrzymuje od nas nagrodę główną – komplet 13 przewodników turystycznych .
W dniach 21-23 stycznia 2010 roku w Zakopanem odbędzie się Puchar Świata w Skokach Narciarskich . Zawody w Zakopanem słyną z tego, że pod skocznią zawsze gromadzą się rzesze fanów , którzy tworzą niesamowitą atmosferę i gorąco dopingują poczyniania skoczków - szczególnie Adama Małysza .
Jeśli poszukujesz wyjątkowego i ekskluzywnego miejsca, by zorganizować konferencję czy też seminarium biznesowe zapraszamy do Krynicy Zdrój. Oto lista obiektów, wybranych i uznanych przez nas za najlepsze...
Europejski Festiwal Opery i Operetki im. Jana Kiepury uznany został za największy letni festiwal w Polsce i w naszej części Europy. Jego formuła artystyczna przewiduje prezentację dzieł operowych, operetkowych, symfonicznych, spektakle baletowe i teatralne, koncerty promenadowe i przegląd filmów z Janem Kiepurą.
Forum Ekonomiczne w Krynicy to coroczne spotkania polityków i przedsiębiorców międzynarodowych w Krynicy-Zdrój, Spotkania organizowane są od 1990 roku w pierwszej połowie września. Pomysłodawcą i organizatorem poprzez Fundację Instytut Studiów Wschodnich jest Zygmunt Berdychowski.