Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

ZABAWA SYLWESTROWA W RYTMACH SAMBY Z DOMIESZKA SALSY Wspaniała zabawa sylwestrowa w VIVA Olimpia. Spektakl,przepyszne jedzenie, gorące rytmy i doskonały wodzirej. Więcej informacji pod numerem tel. 061 86 99 326 lub na www.vivaolimpia.pl.
Otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci z Przedszkola Nr 7, połączone z częścią artystyczną w wykonaniu przedszkolaków. Wystawa "Boże Narodzenie" Dom Kultury "Bronowice" ul. Krańcowa 106 Lublin 14 grudnia, piątek godz. 16:30

DARMO-WINO

DARMO-WINO, 12. grudnia o godz. 8.00, w Galerii Awangarda we Wrocławiu. Darmo-wino to tytuł najnowszej wystawy Antka Wajdy, artysty wywodzącego się z wrocławskiej sceny alternatywnej. Rozgłos zdobył jako autor kąśliwych karykaturalnych rysunków (wrocławski dodatek Gazety Wyborczej) i serii kiczowatych futerkowych kolaży, prześmiewczo komentujących naszą współczesność. Tematyka aktualnego projektu Wajdy oscyluje wokół problemu polskiej emigracji zarobkowej oraz stanu świadomości młodej inteligencji, poszukującej przestrzeni dla własnej energii w obrębie rozszerzającej się Unii Europejskiej.
Kulturalnie bez kabli bezprzewodowy dostęp do internetu w Galerii Awangarda, ul. Wita Stwosza 32, Wrocław 12 grudnia uruchamiamy w galerii Awangarda hot spot w ramach akcji "Kulturalnie bez kabli" - programu firmy D-Link i instytucji kultury. Jego celem jest stworzenie sieci punktów swobodnego dostępu do internetu w galeriach, muzeach, uniwersytetach i innych instytucjach kultury i sztuki. Dzięki technologii dostarczonej przez D-Link goście galerii mogą bezpłatnie korzystać z dostępu do szybkiego, bezprzewodowego internetu. Wystarczy laptop i karta sieciowa.
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza: 28 grudnia, godz.18.00 Hala Sportowa przy al. Jana Pawła II 27 Wieczór z Gwiazdami W programie: - przeboje „Czerwonych Gitar”, „Wilków”, Krzysztofa Krawczyka i innych w wykonaniu Studia Piosenki działającego przy MOK - piosenki „Tatu”, Ala Bano & Rominy Power, Dody i innych w wykonaniu zespołu „Los Soboftooros” - gwiazda wieczoru: zespół „BOYS” Bilety: 10 zł ulgowy (do lat 15), 15 zł – normalny (kasa kina „Chemik”)
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza: namiot przed Domem Kultury „Chemik” 16 grudnia, godz. 16.00 Świąteczny Jarmark Kulturalny W programie: - kiermasz rękodzieła - żywa szopka - malowanie pierników - konkurs śpiewania kolęd – do wygrania żywe karpie - kolędy i pastorałki w wykonaniu Studia Piosenki MOK oraz wokalistów i muzyków z terenu Kędzierzyna-Koźla - koncert zespołu „Krywań”
KONCERT SYLWESTROWY W TEATRZE RAMPA Warszawa, Teatr Rampa. Wieczór Sylwestrowy ze spektaklem "Klimaterium...i już". Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany. Spektakl ma za zadanie pokazać, że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor. Po spektaklu, Wieczór Sylwestrowy wypełnią liczne atrakcje.
Kwintesencja w Teatrze Druga Strefa Wzruszająca, zabawna, erotyczna, brutalna i absurdalna Kwintesencja prezentuje istotę relacji między kobietą a mężczyzną. Widzowie przeżywają podróż psychologiczną, socjologiczną i seksualną od pierwszego spojrzenia do niepewnego flirtowania, od poznania się do lepszych i gorszych prób uprawiania sexu, od namiętności do nudy i od wzajemnej nienawiści do miłości. Warszawa, Teatr Druga Strefa, godz. 20.00
TEATR WSPÓŁCZESNY Udając ofiarę Nowy Rosyjski Hamlet. Wielowarstwowa, mądra i brawurowo napisana czarna komedia Braci Presniakow. Jej bohaterem jest trzydziestolatek Wala - absolwent filozofii, który odgrywając role ofiar w milicyjnych rekonstrukcjach wypadków, próbuje opanować strach przed śmiercią i...życiem. Warszawa, Teatr Współczesny, godz. 19.00
Diabelski Młyn w Teatrze Scena Prezentacje Autor: Eric Assous, Przekład: Barbara Grzegorzewska Kostiumy: Ewa Zaborowska, Scenografia: Marcin Stajewski, Reżyseria: Romuald Szejd Obsada: Anna Dereszowska, Krzysztof Gordon Ubiegłoroczny wielki sukces paryski z udziałem Alaina Delona. Sztuka współczesna o pozornie banalnej konfrontacji między starszym mężczyzną i uwodzoną przez niego młodą kobietą. Wkrótce role się odwracają i dziewczyna rozpoczyna wyrafinowana grę w kotka i myszkę. Warszawa, Scena Prezentacje, godz. 19:00