Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

O północy w Wigilię Bożego Narodzenia wszyscy domownicy wraz ze służbą szli do kościoła na pasterkę.
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w Polsce. Już w Wigilie jest pięknie. Łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia: spokojnych Świąt i pomyślności w Nowym Roku. Gdy tylko na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka rodziny zasiadają przy wigilijnym stole. Stół zastawiony jest tradycyjnymi, dwunastoma potrawami. Po kolacji obdarowujemy się prezentami, które przyniosła nam gwiazdka i zostawiła pod pięknie ubraną choinką. Tak najpiękniej może wyglądać pierwszy świąteczny wieczór. A jak w ten magiczny czas wygląda w innych krajach.
Świąteczne ciasteczka. Domowe, własnoręcznie ozdobione, pyszne i pachnące. Oto kila przepisów jak można je łatwo przygotować.
W piątek, 28 grudnia 2007 odbędzie się wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju impreza z cyklu „Russian Party”
Zwyczaj kolędowania narodził się jeszcze w pogańskich czasach rzymskich, gdy to w pierwszych dniach roku sąsiedzi i krewni odwiedzali się wzajemnie, obdarowywali się prezentami i śpiewali pieśni, chwalące początek miesiąca, domowników i otoczenie.
SYLWESTER Studencki w górach ponad 750 miejsc w pensjonatach w Zakopanem, Bukowinie, Szczawnicy i Ochotnicy.
Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu potrwa do 23 grudnia 2007. Stoiska rozstawione są na ulicy Świdnickiej.
Al Capone zaprasza na bal sylwestrowy w kinoteatrze Rialto. W roli Ala Capone: Mirosław Neinert, aktor i dyrektor Teatru Korez, który będzie pełnił tego wieczoru rolę mistrza ceremonii, wodzireja, komentatora obrazów filmowych i cappo di tutti.
Sylwestrowa gala operetkowo-musicalowa, koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia orkiestry w Filharmonii "Sinfonia Baltica", ul. Jana Pawła II 3, Słupsk, 31 grudnia, godz. 20:00.

Uwaga kierowcy!

Od 1 stycznia 2008 r. w Austrii wchodzi w życie przepis o obowiązku posiadania opon zimowych przez samochody osobowe w terminie od 1 listopada do 15 kwietnia. Za brak grozi mandat w wysokości od 35 do 5000,- euro.