IX Festiwal Włodzimierza Wysockiego „WOŁODIA POD SZCZELIŃCEM”

IX Festiwal Włodzimierza Wysockiego „WOŁODIA POD SZCZELIŃCEM”
 • Miejscowość:

  Gajów
 • Miejsce imprezy:

  Radków / Gajów
 • Data rozpoczęcia:

  19 lipca 2019
  godz: 19:30
 • Data zakończenia:

  20 lipca 2019
 • Koszt:

  Wstęp wolny

Już po raz dziewiąty miłośnicy muzyki z kręgów krainy łagodności, piosenki literackiej, turystycznej a w szczególności miłośnicy twórczości Włodzimierza Wysockiego oraz Jacka Kaczmarskiego zjadą się z całego kraju w dniach 19-20 lipca na kolejną edycję Festiwalu im. Włodzimierza Wysockiego „WOŁODIA POD SZCZELIŃCEM”.

„Wołodia pod Szczelińcem” jest pierwszą, cykliczną imprezą muzyczną w Polsce poświęconą twórczości wybitnego barda, poety, aktora XX w. Włodzimierza Wysockiego - organizowaną od 2011 roku w masywie Sudetów, u podnóża Szczelińca - najwyższego szczytu Gór Stołowych.

 

Koncerty podczas festiwalu na plenerowej scenie, w uroczej, małej miejscowości Gajów koło Radkowa, położonej na uboczu głównych szlaków turystycznych w otoczeniu podworskiego, parkowego starodrzewa, pozwalają miłośnikom twórczości wielkiego barda na możliwość wysłuchania i przeżywania jego muzyki w interpretacji wykonawców z całego kraju i z zagranicy - skupionych na jednej scenie. Ponadto można wysłuchać znanych z krainy łagodności oraz piosenki literackiej różnorodnych wykonawców m.in. twórczość Jacka Kaczmarskiego. Na festiwal zapraszani są również artyści i wykonawcy na twórczość,  których osobowość  Wysockiego wywarła bardzo znaczący wpływ.


Niewątpliwą gwiazdą tegorocznej edycji będzie długo oczekiwany na festiwalu, wybitny aktor teatralny i filmowy – MIROSŁAW BAKA. Ponadto wystąpią m.in.: Lech Dyblik, Czerwony Tulipan, Projekt Volodia, Jarosław Chojnacki oraz goście z zagranicy: Czech, Rosji i Gruzji.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W ramach festiwalu organizowany jest również ogólnopolski konkurs.

 

Więcej na www.wolodia.pl.

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Najbliższe wydarzenia

Zobacz również