Joanna Knitter Blues & Folk Connection "Aretha" w Blues Clubie w Gdyni

Projekt "Aretha" powstał w głowie Joanny Knitter na długo przed śmiercią Arethy Franklin, ale jak to zwykle bywa, nie było łatwo wdrożyć go w życie.

W końcu jednak się udało i dzięki pomocy i pasji chłopaków z Blues & Folk Connection, możemy posłuchać bluesowych wersji największych przebojów Królowej Soulu. Zabrzmią m.in. Respect, Chain of fools czy Natural woman. Grający na gitarze Krzysztof Paul sprawia, że piosenki zyskują tak charakterystyczny blues-rockowy pazur, za to w gospelowych cuglach trzyma je (dzięki organom Hammonda) Artur Jurek. Gdy dorzuci się do tego rzetelną, rewelacyjną sekcję rytmiczną w postaci Adama Żuchowskiego i Piotra Góry - niewiele trzeba więcej. No, może głosu, który jakoś to wszystko ze sobą połączy. A jeśli o ów głos chodzi, może posłużymy się recenzją Czesława Romanowskiego, napisaną po premierze nowego materiału w klubie Żak: "Knitter czuje się na scenie (...) niezwykle swobodnie, jest wulkanem energii, śpiewa całym ciałem (...). Jej interpretacje "Respect". "Think" czy przejmującego, podanego na franklinowską modłę songu Paula Simona "Bridge Over The Troubled Water" przyprawiają o ciarki".

KupBilecik.pl

 

Noclegi w Gdyni

Miejsce

Blues Club
Kluby, dyskoteki

Blues Club

ul. Portowa, Gdynia

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Gdyni

Miejscowość:
Gdynia
Miejsce imprezy:
Konsulat Kultury
Miejscowość:
Gdynia
Miejsce imprezy:
Konsulat Kultury
Miejscowość:
Gdynia
Miejsce imprezy:
Blues Club
Miejscowość:
Gdynia
Miejsce imprezy:
Blues Club

Zobacz również