Czego nie przegapić? Najbliższe imprezy

Zobacz wszystkie imprezy

Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Góra Trzech Krzyży

Góra Trzech Krzyży

Kazimierz Dolny,

Punkt widokowy 9.1
Rynek

Rynek

Kazimierz Dolny, ul. Rynek

Zabytki 9.5
Baszta

Baszta

Kazimierz Dolny, ul. Zamkowa

Zabytki 9.1

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Kazimierz Dolny posiada specyficzny klimat oraz zachwycającą Starówkę, która jest prawdziwą perłą renesansu. Nie bez powodu nazywany jest „miasteczkiem malarzy”. Jego znakiem rozpoznawczym są liczne galerie sztuki, w których okoliczni artyści prezentują swoje dzieła. Będąc na miejscu, warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się widok na Stare Miasto. Od lat, dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj rejsy statkami po Wiśle. Wodna podróż trwa około 2 godzin, a z pokładu statku doskonale widać ulicę Krakowską, kazimierski kamieniołom, wzgórze Albrechtówka, czy wieś Mięćmierz. Warto wspomnieć, że w sezonie letnim odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych takich jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Filmowy, czy Rajd Starych Samochodów. Smakowitym symbolem tego miasta jest kogut kazimierski robiony z ciasta.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Restauracja KWADRANS

Restauracja KWADRANS

Kazimierz Dolny, ul. Sadowa

5.4
Rybka Bar - Kawiarnia - Restauracja

Rybka Bar - Kawiarnia - Restauracja

Kazimierz Dolny, ul. Sadowa

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Atrakcyjna Lubelszczyzna: Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Kazimierzu Dolnym. Dlaczego? Z wielu powodów. Piękny jest sam budynek – zarówno na zewnątrz, jak i w środku, otoczony wspaniałym ogrodem robi niesamowite wrażenie. Dodatkowym atutem jest trasa, którą musimy przebyć, by do Kuncewiczówki dojść – urokliwy Wąwóz Małachowskiego.
Kazimierz Dolny. Miejsca, w których zapłacisz bonem 500+
Z bonu turystycznego skorzysta wiele polskich rodzin, dla których jest on dużym wsparciem. Dzięki świadczeniu dzieci mają szansę wyjechać na obóz, zimowisko albo rodzinną wycieczkę. Warunek, jaki musi zostać spełniony, by można było opłacić pobyt za pomocą bonu, jest zorganizowanie wypoczynku na terenie kraju. Nie jest to żadne ograniczenie, bo przecież w Polsce nie brakuje pięknych miejsc, takich jak malowniczy Kazimierz Dolny!
Kazimierz Dolny na weekend. Co warto zobaczyć?
Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Niezwykle malownicze, klimatyczne a także bogate w zabytki. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Jak zaplanować sobie pobyt w Kazimierzu, by zobaczyć jak najwięcej? Opis najbardziej atrakcyjnych miejsc oraz garść informacji praktycznych znajdziecie w poniższym tekście.
Kazimierz otwiera żłobek
Od 1 września ruszy w Kazimierzu żłobek dla dzieci. Przyjmie 25 maluchów z gminy Kazimierz Dolny.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Pod Siedmioma Aniołkami 9.0

Pod Siedmioma Aniołkami

ul. Nadedworce 33
Noclegi u Basi 10.0

Noclegi u Basi

ul. Celejów 34