Komedia "Kłamstwo" w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Komedia "Kłamstwo" w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
 • Miejscowość:

  Skarżysko-Kamienna
 • Miejsce imprezy:

  Miejskie Centrum Kultury
 • Data imprezy:

  17 listopada 2019
  godz: 17:00
 • Koszt:

  80zł-90zł
 • Kup bilet

"Kłamstwo" to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... kłamstwa.

Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

 

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa... Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?... No właśnie. Metaforycznie udało się tu połączyć Bergmanowskie "Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.

 

Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: "Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy".

Szanowni Państwo, żeby się nauczyć, sztukę tę będzie można zobaczyć... należy zobaczyć, koniecznie, a okazji nie zabraknie.

 

Obsada wymienna:

Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Izabela Kuna

 

Bilety już od 80 zł.

 

Zobacz inne wydarzenia w Skarżysku-Kamiennej

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Starachowicach

Miejscowość:
Starachowice
(ok. 17km od Skarżyska-Kamiennej)
Miejsce imprezy:
Starachowickie Centrum Kultury
Miejscowość:
Starachowice
(ok. 17km od Skarżyska-Kamiennej)
Miejsce imprezy:
Starachowickie Centrum Kultury

Zobacz również