Koncert Adwentowy „Muzyka w dawnym Szczecinie” w kościele św. Wojciecha w Szczecinie

Koncert Adwentowy „Muzyka w dawnym Szczecinie” w kościele św. Wojciecha

Wszystkich Entuzjastów muzyki dawnej zapraszamy na tradycyjny Koncert Adwentowy z cyklu Muzyka w dawnym Szczecinie.

Tegoroczny program koncertu wypełni w całości muzyka włoska przełomu XVII i XVIII wieku inspirowana tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Zabrzmią koncerty i kantaty, kompozycje wokalno-instrumentalne Giuseppe Torellego, Francesco Manfrediniego, w tym po raz pierwszy w Szczecinie Cantata pastorale per la nascità di Nostro Signore Alessandro Scarlattiego. Dopełnieniem wieczoru będzie arcydzieło weneckiego mistrza – Gloria D-dur RV 589 Antonio Vivaldiego.

Wykonawcami koncertu będą artyści i zespoły Fundacji Akademia Muzyki Dawnej: Anna Guz-Rosa – sopran, Julita Jabłonowska – sopran, Izabela Rudnicka – alt, zespół Szczecin Vocal Project oraz Orkiestra Famd.pl grająca na instrumentach historycznych, pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

Koncert odbędzie się w sobotę 14.12.2019 o godzinie 19:00 w Kościele Garnizonowy pw. Świętego Wojciecha w Szczecinie, przy Placu Zwycięstwa 1.

Bilety w promocyjnej cenie 25/15 zł w przedsprzedaży od 20 listopada 2019 w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku X Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl. Bilety w dniu koncertu w cenie 30/20 zł do nabycia na godzinę przed rozpoczęciem koncertu w kościele.

 

Źródło: materiały prasowe

 

 

Zobacz noclegi w Szczecinie

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Najbliższe wydarzenia w Szczecinie

Zobacz również