Koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej w Domu Kultury Mors w Dębicy

 • Miejscowość:

  Dębica
 • Miejsce imprezy:

  Dom Kultury Mors
 • Data imprezy:

  7 wrzesień 2019
  godz: 18:00
 • Koszt:

  40 zł
 • Kup bilet

Artystyczny sezon 2019/20 w Miejskim Ośrodku Kultury zainauguruje 7 września koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. W programie zatytułowanym "Ballady na dwa serca" usłyszymy piosenki żeglarskie oraz ballady z repertuaru Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu "Stare Dzwony", od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: "Magda", "Struna za struną", "Chciałem być żeglarzem", "Byle dalej", "Załoga", "Cyklady", "Rejs tawerną", "Plasterek cytryny i ja". Od ponad 10 lat Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.


Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się także repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami. Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.

 

Zobacz inne wydarzenia w Dębicy

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Dębicy

Miejscowość:
Dębica
Miejsce imprezy:
Dom Kultury Mors
Miejscowość:
Dębica
Miejsce imprezy:
Zamek Camelot
Miejscowość:
Dębica
Miejsce imprezy:
Dom Kultury Mors
Miejscowość:
Dębica
Miejsce imprezy:
Dom Kultury Mors

Zobacz również