Koncert "Cuarteto Re! Tango - Milonga" w Gdańsku

     Koncert "Cuarteto Re! Tango - Milonga" w Gdańsku

Zapraszamy 25 października na koncert zepołu "Cuarteto Re!Tango", który odbędzie się Oliwskim Ratuszu Kultury.

"Tango to smutek, który się tańczy"... Enrique Santos Discépolo. "Ta muzyka - pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego, jak blues w Stanach Zjednoczonych, często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie".

Milonga Baltica- tak nazywała się założona w 2003 r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki. Zespół ewoluował i w 2019 r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango.

Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Efektem tych doświadczeń i setek godzin spędzonych w studiu i na estradzie jest krążek "Milonga". Zawiera on ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoja wagę, a efekt wywołuje dreszcze! Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re! Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozeria, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu. Oni oddychają w rytmie tanga!

CUARTETO RE!TANGO:

Paweł A. Nowak - bandoneon
Łukasz Perucki - skrzypce
Paweł Zawada - fortepian
Sebastian Wyszynski - kontrabas

 

KupBilecik.pl

Miejsce

Oliwski Ratusz Kultury
Ośrodki kultury

Oliwski Ratusz Kultury

ul. Opata Jacka Rybińskiego, Gdańsk

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Scena Malarnia - Teatr Wybrzeże
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Klubokawiarnia Bunkier

Zobacz również