Koncert Darii Zawiałow w BCK w Bielsku-Białej

Koncert Darii Zawiałow w BCK w Bielsku-Białej

15 czerwca o godz. 18.00 BCK zaprasza na występ Darii Zawiałow z cyklu Inne brzmienie miasta. Daria Zawiałow jest niezwykle utalentowaną artystką, autorką tekstów i kompozytorką, dysponującą jednym z najbardziej wyrazistych głosów na polskiej scenie muzycznej. Po wydaniu zaledwie dwóch studyjnych albumów zyskała tysiące fanów i znalazła się w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Poza sceną jest skromną, normalną dziewczyną, lecz nadal świadomą i bezkompromisową artystką. Daria wraz z Igo i Królem tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra'20.

W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!". Znakomitym recenzjom nie było końca, a Daria została okrzyknięta objawieniem roku, została nagrodzona dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Płyta uzyskała status Platynowej Płyty

Dokładnie dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki zatytułowany „Helsinki". Płyta również zyskała status Platynowej Płyty już kilka miesięcy po premierze, a branża uznała ja za najlepszy album 2019 roku honorując Fryderykiem w kategorii „Album roku Pop Alternatywny". „Hej, Hej!" przez cztery tygodnie z rzędu był najczęściej granym utworem w największych polskich stacjach radiowych. Teledysk do tej piosenki został obejrzany już ponad 17 mln razy, a sam utwór zdobył szczyty wszystkich najważniejszych list przebojów w kraju. Duży wkład w twórczość wokalistki ma jej przyjaciel i producent Michał Kush, z którym Daria stale tworzy. Czas pandemii wykorzystali na pracę, jej pierwsze efekty mogliśmy usłyszeć z początkiem 2021 roku. Singlem „Kaonashi" Daria zapowiada swój 3 album studyjny!

Daria Zawiałow zawsze podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami, podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. Występy Darii to zawsze zaskakujące widowisko, którego nie sposób przegapić.

Inne brzmienie miasta to nowy cykl koncertów w Bielskim Centrum Kultury, o którym jego twórcy piszą: Elektryzujące fanów  wydarzenia zaplanowaliśmy na jesień. W czerwcu mały przedsmak brzmieniowych emocji za sprawą Darii Zawiałow. To będą koncerty dla tych, którzy szukają w muzyce czegoś więcej niż tylko popularnych melodii (choć tych nie zabraknie). Będziemy sięgać do cenionych artystów ze świata rocka, jazzu, nowoczesnego popu, a z czasem nawet do muzyki progresywnej i punkowej.Zastanawialiśmy się nad nazwą Nowe brzmienie miasta, ale doszliśmy do wniosku, że wielu artystów, których chcemy zaprosić, gra muzykę INNĄ, ale nie NOWĄ - bo osadzoną na przykład w muzycznym klimacie lat 60. XX wieku. Rozpoczęliśmy od występu  Baranovskiego oraz wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertów sanah (przesuniętych ze względu na pandemię)… Z pełną MOCĄ BRZMIENIA wystartujemy jesienią. Będą niespodzianki, a bilety na te koncerty powinny trafić do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. Zagrają między innymi jazzmani cenieni przez fanów rocka, wschodzące gwiazdy ambitnej muzyki pop i rockowi weterani.

Źródło: materiały prasowe

Zobacz noclegi w Bielsku-Białej

Miejsce

Bielskie Centrum Kultury
Ośrodki kultury

Bielskie Centrum Kultury

ul. Juliusza Słowackiego, Bielsko-Biała

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Bielsku-Białej

Miejscowość:
Żywiec
(ok. 19km od Bielska-Białej)
Miejsce imprezy:
Amfiteatr pod Grojcem
Miejscowość:
Żywiec
(ok. 19km od Bielska-Białej)
Miejsce imprezy:
Amfiteatr pod Grojcem

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej