Koncert Francis Tuan Trio w Urzędzie Miasta w Kamiennej Górze

 • Miejscowość:

  Kamienna Góra
 • Miejsce imprezy:

  Urząd Miasta
 • Data imprezy:

  19 lipiec 2019
  godz: 19:00
 • Koszt:

  15 zł
 • Kup bilet

Francis Tuan to pseudonim Fryderyka Nguyena, który jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Francis kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego uprawia swoisty muzyczny recykling, grając na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę, wykorzystując m.in. współczesną technikę loopowania.

Dzięki temu piosenki, które śpiewa zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką. W swoich utworach Francis Tuan poddaje refleksji zelektryfikowaną teraźniejszość i odnajduje w niej miejsce dla duszy.

Na początku 2017 roku ukazała się EP-ka Francisa Tuana "Poems", zawierająca muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów, takich jak E.E. Cummings czy William Blake. Nagrania z niej zostały gorąco przyjęte przez krytyków i dziennikarzy, czemu wyraz dali w recenzjach, m.in. w Szafie Muzycznej oraz Outrave. Utwór "I Thank You God for Most This Amazing" z niej pochodzący jest coraz częściej granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych. We wrześniu był w Trójce 'piosenką dnia', pojawił się w notowaniu Listy Przebojów oraz został wyróżniony przez Agnieszkę Szydłowską w końcoworocznym podsumowaniu. Teledysk do utworu można obejrzeć na YouTube, a prawie 98% pozytywnych reakcji nie pozostawia złudzeń, że się słuchaczom i widzom podoba. Francis miał okazję dać już bardzo wiele koncertów. W tym roku zagrał m.in. na Spring Break Festival w Poznaniu, Open'er w Gdyni, Festiwalu FAMA w Świnoujściu (na którym zdobył jedną z głównych nagród), Opole Songwriters Festival czy Falfway Festival w Białymstoku.

 

Oprócz gry na gitarze i instrumentach klawiszowych wykorzystuje wietnamskie instrumenty đàn nguyệt i đàn tỳ bà, a na scenie towarzyszą mu:
Ajda Wyglądacz - gitara basowa, wokal
Paweł Drygas - perkusja, instrumenty perkusyjne, sampler.

 

Zobacz inne wydarzenia w Kamiennej Górze

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Kamiennej Górze

Miejscowość:
Kamienna Góra
Miejsce imprezy:
Muzeum Tkactwa
Miejscowość:
Kamienna Góra
Miejsce imprezy:
Urząd Miasta
Miejscowość:
Kamienna Góra
Miejsce imprezy:
Urząd Miasta
Miejscowość:
Kamienna Góra
Miejsce imprezy:
Urząd Miasta

Zobacz również