Koncert „Nasz Jonasz” w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku

 • Miejscowość:

  Gdańsk
 • Miejsce imprezy:

  Oliwski Ratusz Kultury
 • Data imprezy:

  20 wrzesień 2019
  godz: 19:00
 • Koszt:

  od 25 zł
 • Kup bilet

Projekt „Nasz Jonasz” powstał na bazie tekstów mistrza Jonasza Kofty. Artyści połączyli autorską muzykę oraz ponadczasowe szlagiery Jonasza, którym dodali nowoczesnego brzmienia.

W programie, oprócz autorskich utworów, będzie można usłyszeć takie przeboje jak: „Radość o poranku”, „Jej portret” czy „Z Tobą chcę oglądać świat”. Cały koncert jest swego rodzaju spektaklem, który poza muzyką przedstawia historie i anegdoty z życia poety.

Wypowiedź pomysłodawczyni koncertu Agaty Kujawy:
„Moje występy sceniczne od zawsze były ściśle związane z poezją śpiewaną czy piosenką aktorską. Przez wiele lat byłam bardziej skoncentrowana na tekście danego utworu, niż na muzyce. Po studiach zaczęłam odkrywać, jakie przyjemne jest pisanie własnych kompozycji i zabawa muzyką. Zawsze wiedziałam, że chciałbym zrobić koncert z piosenkami kogoś z "wielkiej trójki" - Osiecka, Kofta, Młynarski. Padło na Koftę, bo kiedy czytałam jego teksty, zaczęły robić się bardzo spójne z moją muzyką, jakbyśmy mieli jakąś podobną wrażliwość. I tak z połączenia miłości do poezji, późniejszej miłości do muzyki i odwiecznej miłości do twórczości Jonasza, powstał "Nasz Jonasz" - koncert podczas którego można poznać choć część życia i twórczości tego ponadczasowego poety i niezwykłego człowieka, jakim był Jonasz Kofta. Można też się wzruszyć i trochę pośmiać. Zapraszam do przeżywania z nami tej muzycznej podróży.”

Wystąpią:
Agata Kujawa (wokal, autorka muzyki, pomysłodawczyni koncertu) - wokalistka, aktorka, tancerka, animatorka kultury. Absolwentka specjalności MUSICAL na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka wielu festiwali w m.in. festiwalu OFPA Reflektor. Uczestniczka programów telewizyjnych: „Tak to leciało”, „Szansa na sukces”, „X-Factor”. Prowadzi warsztaty wokalne, aktorskie oraz taneczne z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce. Założycielka Trójmiejskiej Pracowni Muzycznej - Bear Sound.

 

Ariel Suchowiecki (instrumenty klawiszowe, współautor muzyki) - pianista, kompozytor, aranżer. Student Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Odbywał praktyki pianistyczne we włoskim konserwatorium G.F. Ghedini w Cuneo. Współpracuje z wieloma artystami i wokalistami scen trójmiejskich. Akompaniator na wielu festiwalach wokalnych. Współtwórca Pracowni Muzycznej - Bear Sound.

Adam Pachla (kontrabas, gitara basowa) - kontrabasista, basista, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie st. wyk. Janusza Dobrowolskiego. Obecnie studiuje w tej samej uczelni kontrabas jazzowy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie dr Piotra Kułakowskiego. Członek zespołu „Dwa na Dwa”. Współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Sudecka czy Sinfonietta Consonus, z którą dokonał rejestracji płyt, np. „Symphonic Theater of Dreams”. Współpracuje również z takimi artystami jak Agata Leśniewska, Agata Walczak, Ralph Kamiński i Jagoda Kościk.

Kacper Skolik (perkusja) - perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Swoją pasję do muzyki i gry na perkusji odkrył dopiero w liceum. Zaczął wtedy uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra - Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”.

 

KupBilecik.pl

 

 

Zobacz inne wydarzenia w Gdańsku

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Zobacz również