Koncert piosenki biesiadnej w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UM w Poznaniu

Organizatorzy zapraszają na koncert, podczas którego zabrzmią największe hity polskich biesiad.

Mariusz Kalaga pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jest Absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Piosenkarz, wykonawca estradowy, nazywany jest "Royem Rombinsonem znad Wisły". Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem, jako nastolatek, mając lat 14 należał do zespołu "Cordis Christi". W drugiej połowie lat 70, XX wieku założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach "Buda Folk" i "Unisono". Karierę rozpoczął w 1980 na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główna nagrodę Złotego Gwoździa, za piosenkę własnej kompozycji "Monopolowy blues". W latach 80 i 90 był solistą Zespółu Pieśni i tańca "Dabrowiacy". W czerwcu 2000 wyjechał do USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Contry Fan Fair. Założył również zespół Partners. Występował na festiwalach jak Włochy, Francją, Algieria, Jugosławia, Turcją, Niemcy, Hiszpanią, Austrią, USA. W czerwcu 2012 otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej".


Danuta Wiśniewska pochodząca z Siemianowic Śląskich. Artystka znana szerszemu gronu jako wokalistka duetu Die Silinger. Pierwszym zespołem w jej karierze był zespół pieśni i tańca "Śląsk". Była członkinią grupy wokalnej Feet. Wokalistka obdarzona pięknym głosem. Śpiewała takie kompozycje jak Karolinka, Chłopaki czy Ondraszek. Nagrala swój solowy utwór "Najdroższa Mamo". Wszystkie piosenki śpiewane przez artystkę są piękne i wzruszające, ale też niezwykle melodyjne i utrzymujące się w szlagierowych klimatach. Jej twórczość spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.


Bella Music to zespół 2-osobowy pochodzący z Republiki Czeskiej - Śląska Cieszyńskiego. Zespół istnieje od 1996 ( 23 lata ). Zespół potrafi zagrać dla młodych jak i zabawić nie co starsza cześć polskiego społeczeństwa. Zespół potrafi zaśpiewać w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, czeskim i, przede wszystkim, w języku polskim. Zespół gra na weselach, studniówkach i innych zabawach.

 

Zobacz inne wydarzenia w Poznaniu

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Poznaniu

Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Kino Apollo
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Kino Apollo
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Kino Apollo
Miejscowość:
Poznań
Miejsce imprezy:
Collegium Da Vinci - Aula Artis

Zobacz również