Koncert The Cuban Latin Jazz w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze

The Cuban Latin Jazz w projekcie Music of Buena Vista to ogromna dawka muzyki rodem z Kuby, muzyki, która ekscytuje, zachwyca i jest pełna pasji.

To niezwykłe połaczenie muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów. Jeśli z wypiekami na twarzy oglądaliście film „Buena Vista Social Club” i cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności to The Cuban Latin Jazz zaprezentuje wam to co kochacie!

 

Zespół tworzą kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. W zespole gościnnie śpiewają m.in. Yaremi Kordos, Juan Carlos Hechavarria, Alexis Herrera Estevez, Elio Rodriguez, którzy występowali na jednej scenie z Compay'em Segundo i z Omarą Portuondo.

 

Zespół zdobył nagrodę Grand Prix Złotego Krokusa, II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i Tarnów Jazz Contest, oraz III Miejsce w Blue Note Poznań Competition i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018.

 

KupBilecik.pl

 

 

Zobacz inne wydarzenia w Jeleniej Górze

Miejsce

Filharmonia Dolnośląska
Teatry, Filharmonie

Filharmonia Dolnośląska

ul. Piłsudskiego, Jelenia-Góra

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Jeleniej Górze

Zobacz również