Koncert w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku

Arleta Rusiecka Jazz Band to klimatyczny zespół  jazzowy, w którym muzycy rozumieją się bez słów. Harmonia pianisty, biegłość kontrabasisty i ciepła barwa wokalu, niewątpliwie urzekają słuchacza.

Do tego subtelny dźwięk perkusji, gitary oraz ciekawe, jazzujące aranżacje przenoszą słuchacza w niezwykły klimat.

 

Wszyscy muzycy razem tworzą doskonale zgrany band, w składzie:
Arleta Rusiecka - wokal

Kuba Ostrowski - fortepian

Krzysztof Słomkowski - kontrabas

Wojciech Wesołowski - gitara

Adam Golicki - perkusja


Tym razem muzycy zaprezentują się w repertuarze Stevie'go Wondera oraz Zbigniewa Wodeckiego, którzy niewątpliwie mieli wspólny mianownik w swojej genialnej twórczości, o czym będziemy rozprawiać podczas koncertu, na którym usłyszymy takie przeboje jak "Z Tobą chcę oglądać świat", "Zacznij od Bacha", "I Just Called To Say I Love You" czy "Overjoyed". Występy Arlety Rusieckiej słyną z tego, że zaprasza słuchaczy do interakcji i czynnego uczestniczenia w koncercie, a całość prowadzona jest w zabawny i błyskotliwy sposób.  
Arleta Rusiecka - mgr sztuki, wokalistka, dyrygentka, pedagog, właściciel i dyrektor Empire Music School. Absolwentka PSM I st.  im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku w klasie skrzypiec u Katarzyny Rogalskiej oraz Sylwii Szapińskiej-Kolińskiej. Dyplom licencjacki uzyskała w Akademii Pomorskiej - wydział Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej,  gdzie nabierała doświadczenia w dyrygowaniu chórami i zespołami wokalnymi. Studiowała również w Akademii Muzycznej w Gdańsku - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na kierunku wokalistyka jazzowa. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale edukacji muzycznej, specjalizacja: emisja głosu i dyrygentura chóralna. Kolejne studia, podyplomowe, zakończyła we wrześniu 2013 r. na kierunku "Zarządzanie kulturą oraz zarządzanie szkolnictwem artystycznym".


Pobierała lekcje u wybitnych muzyków i wokalistów, takich jak: Ewa Bem, Inga Lewandowska, Krystyna Stańko czy Janusz Szrom. Doskonaliła swoje umiejętności wokalne biorąc udział m.in. w międzynarodowych warsztatach jazzowych, gdzie współpracowała z największymi gwiazdami muzyki jazzowej, takimi jak Bogdan Hołownia, Marcin Jahr czy Kazimierz Jonkisz.


Karierę pedagogiczną rozpoczęła w 2006 r., gdy jako nauczyciel nabierała doświadczenia w szkołach muzycznych, domach kultury oraz ogólnokształcących szkołach państwowych i prywatnych.
Od 2010 roku prowadzi własną Agencję Artystyczną Empire Music, która zajmuje się organizacją koncertów i wydarzeń artystycznych. w 2014 założyła prywatną szkołę muzyczną Empire Music School, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieci, młodzieży i dorosłych.  Poza pracą dydaktyczną występuje jako wokalistka ze swoim Jazz Bandem, a od 2008 roku prowadzi własny chór "Empire Gospel Chór". Niegdyś wokalistka w zespole Wolny Przedział, z którym nagrała płytę "Śpiew to życie". Płyta uzyskała tytuł najlepszej trójmiejskiej płyty 2013 roku.

 

Bilety już od 25 zł.

 

Noclegi w Gdańsku: https://www.nocowanie.pl/noclegi/gdansk

Miejsce

Park Oliwski
Parki miejskie

Park Oliwski

ul. opata Jacka Rybińskiego, Gdańsk-Oliwa

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Noce i Dnie
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Ergo Arena
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Empik Galeria Bałtycka, Al. Grunwaldzka 141
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Plac Zebrań Ludowych

Zobacz również