Koncert zespołu REZERWAT w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach

Rezerwat to legendarna grupa rockowa założona w 1982 roku, wkrótce po wybuchu stanu wojennego, w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80. oraz 90. - do dziś uważany za kultowy.

Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału, Andrzej Adamiak - kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Już w rok od momentu powstania, utwory grupy nie przestawały schodzić z czołówek list przebojów, zaś Rezerwat rozpoczął regularne koncertowanie u boku największych wówczas zespołów oraz na deskach najważniejszych festiwali. Jeszcze w 1983 roku ukazał się pierwszy i po dziś dzień uważany za kultowy album grupy zatytułowany "Rezerwat". Krytycy muzykę grupy określali, jako "rock zbrudzony nową falą".


W 1985 roku Rezerwat po krótkiej przerwie wraca ze znanym do dziś hitem "Zaopiekuj się mną". Rok później, w 1986, wydaje doskonale przyjętą płytę "Serce", na której oprócz wspomnianego, znajduje się inny słynny przebój Rezerwatu - "Parasolki". Zespół od tamtej pory intensywnie koncertuje i tworzy, nie zważając na kolejne fale muzycznych trendów oraz zmiany, jakie przyniosły rynkowi muzycznemu w Polsce lata 90. W hołdzie tysiącom fanów, którzy przez wszystkie kolejne lata byli z zespołem, ten decyduje się z okazji swojego 30-lecia wydać nową płytę. W roku 2016 nakładem Polskiego Radia ukazał się doskonale przyjęty krążek "Dotykaj", trzecia oficjalna płyta zespołu oraz pierwsza wydana niemal 30 lat od ostatniej. W roku 2018 nakładem Sony Music Polska ukazała się płyta CD i winyl "Najważniejsze Przeboje". Rezerwat sprzedał ponad 1,5 mln płyt a co najmniej drugie tyle wydano w formie różnych składanek.

 

Zobacz inne wydarzenia w Kielcach

Miejsce

Kieleckie Centrum Kultury
Ośrodki kultury

Kieleckie Centrum Kultury

ul. Plac Stanisława Moniuszki , Kielce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Kielcach

Miejscowość:
Kielce
Miejsce imprezy:
Centrum Biznesu
Miejscowość:
Kielce
Miejsce imprezy:
Bohomass Lab

Zobacz również