Koncert: Fu Manchu w Warszawie

Agencje Go Ahead i PW Events zapraszają na jedyny w Polsce koncert legendy stoner rocka – FU MANCHU! Kalifornijski kwartet wystąpi w warszawskim klubie Pogłos już 13. marca. Zespół odwiedzi stolicę w ramach światowej trasy „Clone of The Universe”.

FU MANCHU to niezaprzeczalnie jeden z zespołów, które zdefiniowały gatunek znany dziś jako stoner rock. Zaczynali w 1985r., w Kaliforni czasów Reagana - jako zespół hardcore punkowy pod nazwą Virulence. Muzycy do dziś chętnie odwołują się do swoich hardcore'owo-surferskich korzeni. Pierwszy skład tworzyli wokalista Ken Pucci, gitarzysta Scott Hill, basista Mark Abshire i perkusista Ruben Romano.

 

Virulence wydało debiutancki album If This Isn't a Dream w 1989r. nakładem Alchemy Records, a rok pózniej zespół przyjął nazwę Fu Manchu na cześć czarnego charakteru z komiksów Marvela. Także w 1990r. ukazał się pierwszy singiel pod nowym szyldem pt. Kept Between Trees. Na początku lat 90. skład kilkukrotnie się zmieniał, a Scott Hill przejął również obowiązki wokalisty.

 

Pierwszy album długogrający Fu Manchu, No One Rides For Free, ujrzał światło dzienne w 1994r.. Za jego produkcję odpowiedzialny był Brant Bjork, wówczas perkusita Kyuss. W 1995r. do składu dołączył Brad Davis. W tym samym roku, w ramach promocji kolejnego longplaya Daredevil, zespół wyruszył w intensywną trasę po USA i Kanadzie między innymi u boku Monster Magnet, cieszącego się wówczas sporą popularnością na antenie MTV. Fu Manchu, Sleep oraz wspomniane już Monster Magnet i Kyuss spopularyzowały w pierwszej połowie lat 90. nowy styl nazwany stoner rockiem, łączący elementy psychodelii z heavy metalem – lub w przypadku Fu Manchu – spowolnionym hardcore punkiem spod znaku Black Flag.

 

Rok 1996 przyniósł premierę trzeciej płyty In Search Of i dołączenie do składu Branta Bjorka i Boba Balcha. Kolejne lata to szereg dobrze przyjętych albumów i trasy m.in. z Kyuss, White Zombie, Marylinem Mansonem czy P.O.D. W 2002r. miejsce Bjorka za zestawem perkusyjnym zajął Scott Reeder i wtedy też ukonstytuował się skład, w którym Fu Manchu nagrywa i koncertuje do dziś: Scott Reeder – perkusja, Brad Davis – gitara basowa, Bob Balch – gitara oraz Scott Hill – gitara i wokal. Ostatni album – Gigantoid – ukazał się w 2014r. FFO: Kyuss, Truckfighters, Karma To Burn, Monster Magnet, Clutch, Red Fang, Dozer

 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

 

Ceny biletów:

    - 70zł - w przedsprzedaży
    - 75zł - w dniu imprezy

Zobacz inne imprezy w Warszawie

 

Miejsce

Klub Pogłos
Kluby, dyskoteki

Klub Pogłos

ul. Burakowska, Warszawa

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Teatr Syrena
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Teatr Syrena
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Teatr Młyn - Scena na Poddaszu
Miejscowość:
Warszawa
Miejsce imprezy:
Teatr Syrena

Zobacz również