Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Deptak w Krynicy-Zdroju

Deptak w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój, ul. Bulwary Dietla

Trasa spacerowa 9.4
Park Zdrojowy

Park Zdrojowy

Krynica-Zdrój, ul. Nowatorskiego

Park miejski 9.6
Pomnik Nikifora Krynickiego w Krynicy-Zdroju

Pomnik Nikifora Krynickiego w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój, ul. Aleja Nikifora Krynickiego

Pomnik 9.3

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Krynica-Zdrój to miasto należące do pereł polskich uzdrowisk. Ma do zaoferowania między innymi pijalnię wód Słotwinka, Łazienki Borowinowe, a także drewniany kościół pw. Przemienienia Pańskiego z 1864 roku. Będąc w Krynicy-Zdroju, warto zaopatrzyć się w wodę mineralną, która posiada szereg cennych właściwości leczniczych. Górski kurort znajduje się na trasie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Oprócz pieszych wędrówek i tras rowerowych, turyści chętnie korzystają tutaj z jazdy konnej oraz tenisa ziemnego. Ci, bardziej spragnieni wrażeń wczasowicze, mają możliwość odwiedzenia parku linowego, pływania kajakiem, a zimą - jeżdżenia skuterem śnieżnym. Ponadto, w Krynicy-Zdroju warto zobaczyć kwiatowe rzeźby, pomnik Jana Kiepury, czy Diabelski Kamień, który ma swoją własną legendę.   

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Restauracja Pokusa

Restauracja Pokusa

Tylicz, ul. Biskupa Tylickiego

Gospoda u Krakowiaka

Gospoda u Krakowiaka

Krynica-Zdrój, ul. Zielona

Restauracja CristalPatio

Restauracja CristalPatio

Krynica-Zdrój, ul. Aleja Nikifora Krynickiego

2.8
Dom Kawy i Wina

Dom Kawy i Wina

Krynica-Zdrój, ul. Bulwary Dietla

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Krynica-Zdrój. Lista miejsc, w których wykorzystasz bon 500+
Wraz z początkiem sierpnia aktywowany został program bonu turystycznego. Od tego momentu turyści mogą realizować płatności za jego pomocą. Wsparcie finansowe w wysokości 500 złotych może zostać przeznaczone na opłacenie pobytu dziecka w obiekcie noclegowym lub wyjazdu na kolonie. Trzeba jednak pamiętać, że płatności można dokonywać jedynie w przygotowanych na to obiektach. Bon turystyczny przyznawany jest każdemu dziecku w rodzinie, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Jego głównym celem jest wsparcie dla polskich rodzin oraz rodzime branży turystycznej w czasie kryzysu. Jeżeli planujecie spędzić rodzinne wakacje w Krynicy-Zdrój, przed wyjazdem koniecznie zajrzyjcie na listę obiektów, w których wykorzystacie bon turystyczny.
Spacer w koronach drzew w Polsce
Spacer w koronach drzew to rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu z rodziną lub drugą połówką. Ta dość nietypowa forma rozrywki zyskuje wśród turystów coraz większe uznanie. Jeśli marzy ci się spacer w wyjątkowych okolicznościach przyrody, koniecznie musisz wybrać się do jednego z tych miejsc. Na szczęście, nie musisz jechać daleko! W Polsce wybudowano już kilka takich atrakcji. Sprawdź, gdzie znajduje się najbliższa z nich i nie zwlekaj z wyjazdem!
Wakacje w polskich górach? Wybierz Krynicę-Zdrój

Jakie miejsce w górach warto wybrać na wakacje? Naszym typem jest Krynica-Zdrój, idealny przykład kurortu-uzdrowiska, w którym turyści mogą cieszyć się spacerami pośród klimatycznych willi, skąd jest całkiem blisko na górskie szlaki. Tutaj każdy świetnie się odnajdzie i równie dobrze wypocznie.

Urlop w mieście Nikifora

Szukacie sprawdzonych noclegów w Krynicy-Zdroju? Zobaczcie, jakie miejsca polecają inni turyści, którzy już odwiedzili to miasto.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Cicha Chata 9.0

Cicha Chata

ul. Zdrojowa 10
Art Apartament 10.0

Art Apartament

ul. Jarosława Dąbrowskiego 25
Zabytkowa Willa Pensjonat Kościuszko*** 9.8

Zabytkowa Willa Pensjonat Kościuszko***

ul. Tadeusza Kościuszki 36