Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Deptak w Krynicy-Zdroju

Deptak w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój, ul. Bulwary Dietla

Trasa spacerowa 9.5
Park Zdrojowy

Park Zdrojowy

Krynica-Zdrój, ul. Nowatorskiego

Park miejski 9.6
Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek

Krynica-Zdrój, ul. Piłsudskiego

Muzeum 9.4

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Krynica-Zdrój to miasto należące do pereł polskich uzdrowisk. Ma do zaoferowania między innymi pijalnię wód Słotwinka, Łazienki Borowinowe, a także drewniany kościół pw. Przemienienia Pańskiego z 1864 roku. Będąc w Krynicy-Zdroju, warto zaopatrzyć się w wodę mineralną, która posiada szereg cennych właściwości leczniczych. Górski kurort znajduje się na trasie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Oprócz pieszych wędrówek i tras rowerowych, turyści chętnie korzystają tutaj z jazdy konnej oraz tenisa ziemnego. Ci, bardziej spragnieni wrażeń wczasowicze, mają możliwość odwiedzenia parku linowego, pływania kajakiem, a zimą - jeżdżenia skuterem śnieżnym. Ponadto, w Krynicy-Zdroju warto zobaczyć kwiatowe rzeźby, pomnik Jana Kiepury, czy Diabelski Kamień, który ma swoją własną legendę.   

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Restauracja Pokusa

Restauracja Pokusa

Tylicz, ul. Biskupa Tylickiego

Gospoda u Krakowiaka

Gospoda u Krakowiaka

Krynica-Zdrój, ul. Zielona

Restauracja CristalPatio

Restauracja CristalPatio

Krynica-Zdrój, ul. Aleja Nikifora Krynickiego

2.8
Dom Kawy i Wina

Dom Kawy i Wina

Krynica-Zdrój, ul. Bulwary Dietla

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju. Jak spędzić tam czas?
Krynica-Zdrój to jedno z piękniejszych uzdrowisk w Beskidach. Można zresztą nie korzystać z miejscowej bazy sanatoryjnej, znajdzie się bowiem wiele innych interesujących atrakcji. Jedną z nich jest Góra Parkowa, malownicze wzniesienie w centrum miasta.
Jaworzyna Krynicka. Poznaj popularne szlaki i atrakcje
Jaworzyna Krynicka to jedna z największych atrakcji Krynicy-Zdroju. Ciekawie spędzimy tam czas zarówno latem, jak i zimą. Na Jaworzynie panują świetne warunki dla narciarzy, jest również znakomitą bazą wypadową na beskidzkie szlaki turystyczne. Spędzając urlop w Krynicy-Zdroju na pewno warto zainteresować się tym miejscem.
Krynica-Zdrój. Uzdrowisko w Beskidach, które trzeba odwiedzić
Krynica-Zdrój to jedno z najpiękniejszych i najsłynniejszych polskich uzdrowisk. Dzięki położeniu u podnóży Beskidów miasto odwiedzają nie tylko kuracjusze. Jest to znakomita baza wypadowa na górskie szlaki, a zimą popularny ośrodek narciarski. Krynica-Zdrój to świetne miejsce na wypoczynek niezależnie od pory roku!
Krynica-Zdrój. Lista miejsc, w których wykorzystasz bon 500+
Wraz z początkiem sierpnia aktywowany został program bonu turystycznego. Od tego momentu turyści mogą realizować płatności za jego pomocą. Wsparcie finansowe w wysokości 500 złotych może zostać przeznaczone na opłacenie pobytu dziecka w obiekcie noclegowym lub wyjazdu na kolonie. Trzeba jednak pamiętać, że płatności można dokonywać jedynie w przygotowanych na to obiektach. Bon turystyczny przyznawany jest każdemu dziecku w rodzinie, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Jego głównym celem jest wsparcie dla polskich rodzin oraz rodzime branży turystycznej w czasie kryzysu. Jeżeli planujecie spędzić rodzinne wakacje w Krynicy-Zdrój, przed wyjazdem koniecznie zajrzyjcie na listę obiektów, w których wykorzystacie bon turystyczny.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Bruno

Bruno

ul. Bulwary Dietla 2
Art Apartament 10.0

Art Apartament

ul. Jarosława Dąbrowskiego 25
Pensjonat Małopolanka & Spa 7.8

Pensjonat Małopolanka & Spa

ul. Bulwary Dietla 13